Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Casio Mtp 1200 Sapphire...

Kisdani19830112 kérdése:

Casio Mtp 1200 Sapphire karóra menetes hátlapját hogy szedem le elemcseréhez?

Figyelt kérdés
Késsel leszedhető a menetes hátlap, ha a nútban jobbra nyomom a kést?

#Menetes hátlap leszedése #óra elemcsere házilag #tömítés visszazárás #elemkilincs
2022. dec. 7. 21:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Az elemcsere ár megugrott, házilag akarom az olcsóbb órám elemét cserélni.
2022. dec. 7. 21:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, az órás mester így majd sokkal több pénzt kérhet el a helyreálíásért.
2022. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom nyomáspróbázod, mint a mester és úgy cserélnél elemet, esetlegesen tömítéseket is cserélve.


Vagy lehet, hogy az az óra nem marad vízálló...


Bizonyára fél évtizedenként egy elemcserénél kell ezen fszkodni

Gondolom a kocsidba se cserélsz olajat időközönként, mikor kell.

2022. dec. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha menetes, akkor a kerületén vannak bevágások. Két szemben álló bevágásba tedd az olló két végét és csavard ki. Vigyázz, nehogy az olló kiugorjon a bevágásokból és a tenyered szúrja át, ezért az óra ne a tenyeredben legyen, hanem fogjad a két szélét az ujjaid közt!

Ha van mód rá, akkor inkább nagy mérető Seigher-biztosító kulcsát használd, az sokkal biztonságosabb. Vannak más fogók is (nevüket nem tudom), de a végük tompa hegyben végződik. Ezzel is kicsavarható a hátlap.

2022. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kérdésedben szereplő késsel is megoldható, de kockázatos a balesetveszély miatt. Egyébként így is kicsavarható, ha a késsel meg tudod lazítani. utána már kézzel befejezed. Visszacsavarásnál jól húzd be a vízhatlanság miatt!
2022. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fogsz egy nagyobb ollót azt szétnyitva beilleszted a hátlap két átlós bemélyedésébe és azzal meg tudod indítani ideális esetben.
2022. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3

5 baros vízállóságról beszélünk meg egy 15 ezres óráról. Te sem fogsz benne 4 ezerért elemet cseréltetni meg egy 10-esért nyomáspróbáztatni.

2022. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as, tegnap 08:47-es vagyok


ahová én vittem az óráimat, ott most sem hinném, hogy 10-be kerülne, inkább negyede-fele közt valahol és alap volt a nyomáspróba


tömítőgyűrűt nézni-esetleg cserélni időközönként, megnézni, hogy sérült-e valahol valami, az nem árt egy bármilyen alap vízálló óránál se


fingom sincs, hogy legutóbb mikor cseréltettem elemet, de szerintem nyomáspróbával-mindennel együtt kijön 4-ből 10 helyett, és de, simán belefér 5 (?) évente egy ilyen még 1-2 tízezer forintos óránál is és az óra is marad, nem pedig megkockáztatom, hogy beázzon, mindezt 1-2 ezer "plusz" forintért (az elemen túl, meg a szrakodás vele)

2022. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!