Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A chipes személyi is becsipogh...

A chipes személyi is becsipoghat a boltban?

Figyelt kérdés
Tök gáz,már 3x becsipogtam,mégse loptam.
2022. dec. 8. 12:38
 1/7 2*Sü ***** válasza:
100%

> A chipes személyi is becsipoghat a boltban?


Nem.


> Tök gáz,már 3x becsipogtam


Lehet, hogy vettél a boltban olyan terméket, amin van lopásgátló és mondjuk egy automata pénztárnál elfejeltetted hatástalanítani vagy a pénztáros felejtette el hatástalanítani. De az is lehet, hogy más egyéb cuccod van – ruha, táska, akármi –, aminél nem lett hatástalanítva a lopásgátló. (Ez utóbbit lehet tesztelni úgy, hogy bemész a boltba, nem veszel semmit és kijössz, hogy úgy becsipog-e.)

2022. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Sokszor mentem át úgy kapun, hogy az mindenre becsipogott. A pénztáros csak int, ne foglalkozzak vele.

Egyébként sok dologban van chip, ha az mind csipogna, megürülnénk. A bankkártyámban is van, a telefon is nfc képes...

De ha egy MUMU üzletben veszel egy Józsi22 telefont, amin rajta marad a lopásvédő (mert megfújtad), és bemégy a KINGA üzletbe, ahol szintén kapható Józsi22 telefon, nem fog sem befelé jelezni, sem kifelé.

2022. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Akkor állandóan, mindenkinél csipgna... Szinte már senkinek nincs régi személyi igazolványa.

Én jártam úgy, hogy rendeltem mediamartból egy terméket, kivettem a csomagautomatából, utána mentem be a tezkóban a vásárlótérbe és márn befelé csipogott. :D

Végig kell nézegetni a ruháidat táskádat egyenként, hogy mi az ami becsipg és azt is alaposan végignézni hogy hol van benne a lopásgátló ami bennemaradt.

2022. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Inkább az van hogy vettél onnan egy nadrágot, vagy valami ruhát amiből nem vágtad ki azt az izét...
2022. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

A 4-es feltételezése a legvalószínűbb...


Nekem C&A-s farmerben volt egy ilyen fémhurkos vékony matrica, kb. hónapok után derült ki. Az első zsebnél, abban a picike "órazsebbe" volt beleragasztva.

2022. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Pár éve egy gyógyszertárból jöttem ki (nem vettem semmit, ezt a biztonsági őr is alighanem látta) és kifelé jövet becsipogott. Utánam jött a biztonsági, megkért, hogy a jöjjek be ismét a bejárati ajtón (egymás mellett volt a két ajtó) és menjek ki ismét. Ekkor nem csipogott és szólt, hogy menjek el nyugodtan.

Más alkalommal pedig hosszú ideig (hetekig, hónapokig...) hordtam a pénztárcámban egy fényes, csipszerű valamit (akkor még nem ismertem a csipet, de csip is lehetett). Aztán egyszer vásárolni voltam egy nagy üzletben és kijövetkor becsipogott valami. Azonnal megkértek az őrök, hogy menjek velük. Elég határozottan beszéltek velem. Megkértek, hogy mindent rakjak ki a zsebeimből. Utána egy műszerrel átfésülték a testem. Nem csipogott.

Átvizsgálták a kirakott dolgaimat és a pénztárcám fölött becsipogott. Utasítottak, hogy nyissam ki. Kezemben tartva belenéztek, nem láttak semmi gyanusat. Aztán észbe kaptam és megmutattam a fénylő dolgot. Az becsipogott. Természetesen elengedtek de figyelmeztettek, hogy ne hordjam magammal.

2022. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!