Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! Az a nagy helyzet,...

Üdv! Az a nagy helyzet, hogy egyik szobában a konnektor a mai nap cserélésre került. Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű menet, de erre nem számítottam?

Figyelt kérdés

Mikor leszedtem a régit láttam, hogy 4 vezeték van( 2 kél összeszigszalagozva és két fekete összesülve) földelést hiába kerestem nem volt a konnektorba kötve. Hosszas gondolkodás utan rájöttem hogy egy fázis és egy nulla jön be a házba pont ott, a másik kettő meg megy a házba.( le volt kapcsolva a kismegszakito, peobaltam felkapcsolni de nem lett áram)

Gondoltam összekötöm a kettőt és ugy megy a konnektorba sikerült is, most jó. A kérdesem az egyik erre valami jobb megoldás? A másik, ugye nincs földelés, a konnektoron a földben sincs feszültség a hosszabbítoban meg van amit rádugok(mármint a földjében) eddig sose néztem nem tudom, hogy így volt e. Erre is valami megoldás? Vagy ennek így kell lennie föld nélkül?



2022. dec. 8. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Hívj ki inkább egy villanyszerelőt, ha nem akarod magadra gyújtani a házat.
2022. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívj egy villanyszerelőt mielőtt valakit agyonvág az áram.
2022. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Beszéltem egyel és valószínűleg az elosztóval van a próbléma.
2022. dec. 8. 22:00
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Majd csak megb az áram és akkor majd megtanulod, hogy amihez nem értesz, ahhoz nem nyúlsz.
2022. dec. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítok, kettővel, mert én is az voltam. Amíg nem látja az egészet, addig nem tud biztosat mondani, ilyesminél pedig nincs valószínűleg, ez nem játékszer. Nem csak a saját életeddel játszol, hanem azokéval is, akikkel esetleg együtt élsz.
2022. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nyílván, de én nem hibáztam, mivel ugyanúgy van bekötve mint eddig volt és ameddig kiér a villanyos addig ki kell zárni minden hibalehetőséget, áram nélkül nem lehetünk addig.
2022. dec. 8. 22:32
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és a 4esnek, segítséget kértem és nem azt, hogy ilyen szépeket kívánj! Mivel mindenki tudja, hogy azonnal senki se fog kijönni, így muszaj voltam megkérdezni embereket! Köszönöm azért a válaszod!
2022. dec. 8. 22:37
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, amit a kérdésedben leírtál (összesült vezeték, hiányzó védővezető) az az álmoskönyv szerint sem jó jel, szóval mihamarabb hívd ki, és addig se használj nagy fogyasztókat (porszívó, vasaló, hősugárzó, stb). Illetve sanszos, hogy lehet újra kell vezetékelni az egészet.
2022. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
7: Már ott hibáztál, hogy 0 hozzáértéssel megbontottad a konnektort. Remélem a gáztűzhelyt nem akarod így kicserélni...
2022. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9: muszáj voltam azt kicserélni, máshogy nem tudtam volna megoldani, az viszont, hogy nem szakszerűen volt bekötve nem az én felelőségem.
2022. dec. 8. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!