Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy Longines karóra megér egy...

Egy Longines karóra megér egy millàt,vagy ennyiért jobb márkát ajánlanàtok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 10. 13:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

Egy ilyen óra árából MAX. 10% jelenti az időmérést.

A többi bizony egónövelésre van.

Kell neked ekkora egó?

Ha igen, akkor megéri.

2022. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
Egy milkóért nem vennék Longinest. Abban az árkategóriában vannak jobbak, amelyek az árukat is tartják.
2022. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Na végre egy normális hozzászóló! Köszönöm szépen a válaszodat utolsó!
2022. dec. 12. 15:17
 14/15 anonim válasza:

Hogy érdemi választ is kapjon a kérdező, ne csak a prolik kérődzését, megpróbálok válaszolni.


"Azt nem tudom, hogy mennyire van magasan, és mennyire közelíti meg a Tag-Heuert ès hasonló márkákat"


Ha engem kérdezel, a Tag Heuerrel egy szinten van valahol. Talán a Tag Heuernek nagyobb a marketingje, emiatt jobban ismerik, ezt nagyrészt a forma 1-nek köszönheti szerintem, viszont órás körökben nem nagyon kedvelik és a túlhypeoltság miatt eladáskor is sokat veszíteni rajta. A Longines a Rolex csúcsra jutása előtt szinte a kínálat tetejébe tartozott, elég nagy multú gyártó, ma is nagyon erős középkategória. A Tissot-nál nekem jobb. Egymillióért én amúgy Tudort vennék, annyiért már lehet kapni, és az még népszerűbb is talán, David Beckham a nagykövete a márkának. Őszintén szólva szerkezetileg nem tudnám megmondani, hogy melyik a jobb, erről egy valódi órást kell kérdezni, én csak ár/értéket nézve tudom ezeket ajánlani, mert ismerősi körben van róla tapasztalat.


Végezetül reagálva az egyik korábbi okoskodó válaszolóra. Az óra manapság egy stílus kellék, és a férfi ékszere. Számos dolog van a világban, amit nem racionálisan veszel, ha mindenki ilyen faék egyszerű mentalitással élne, akkor egy rohadtul unalmas vilàgban élnél. Érzelmi lények vagyunk, hiába jön ide pár önjelölt megmondóember a racionalitásról papolni. Azért van Ferrari, Lamborghini, azért épült meg Dubai, azért vannak medencés luxusvillák, mert az emberek nem racionálisan gondolkodnak, ez sose volt így, a történelem során mindig is megvolt a pompa, és a csillogás. Tetszik vagy sem, a nők nagy része is inkább azokat a férfiakat választja, akiknek megvan a társadalmi státuszuk, és a férfiak egyik része ezt felfogja, és nem elkezdi szidni ezeket a nőket, hanem tesz érte, hogy olyan státuszú legyen, a másik része meg puffog pl egy ilyen oldalon emiatt.

Karórára azt szokták mondani, hogy nagyjából az a jó, ha az aktuális státuszát mutatja egy embernek, hogy épp hol áll a ranglétrán, mennyit keres, mit vehet meg stb.

2023. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14, teljesen igazad van az utolsó hozzászólásodban, miszerint "számos dolog van a világban, amit nem racionálisan veszel." Ebben teljesen egyetértek veled.

Ami miatt "prolik kérődzésbe" kezdtem - és ehhez továbbra ia tartom magamat, az kizárólag a "megéri" kifejezés használata. Ez az egy kifejezés az, ami miatt a kérdés nem értelmezhető.

Megérni tudniillik az éri meg, ahol a befektetés megtérül, ne adj' isten hasznot hoz. Azt pedig mi, ismeretlenül nem fogjuk tudni megmondani, hoyg a kérdező milyen anyagi vagy erkölcsi hasznot fog húzni az egymillió forintos beruházásból - ergo nem tudjuk megállapítani, megéri-e neki.

Erre próbáltam rámutatni azzal, hogy ha ő szükségét érzi, akkor nem a mi véleményünk alapján döntsön. Ha kell, vegye meg. Nincs ezzel semmi baj, ahogy a feleslegesen és értelmetlenül nagy autókkal, a márkajelzés miatt nevetségesen drága ruhákkal, stb.

De hogy megéri-e...

Ez nem értelmezhető.

2023. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!