Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy jól menő építési vállalkoz...

Egy jól menő építési vállalkozó azt mondta hogy az egyik ismerőse látott olyan panel épületet ami az illesztéseknél kezdett szétcsúszni, és amikor az első panel épület szétcsúszik, hírtelen elértéktlenedik az összes panel lakás.Ez ostobaság?

Figyelt kérdés

2022. dec. 10. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez szerintem nem igaz felejtős.Azért nem mert a panelok tetején van egy úgynevezet minikoszorú ami osszefogja erösíti a szerkezetet!Ezt egy videóba láttam a neten.A vasalások összehegesztése is be van betonozva ahol levegőt sem kap így nem tud meg csak korrodálni semm,legalább is nem olyan mértékben.Össze vannak azok rakva rendessen 30,40,50 éve állnak!Nézd meg ukrajnába kilötték a közepét és állva maradt nem dőlt össze rögtön,szerintem ez mindent elmond.
2022. dec. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
A "jól menő építési vállalkozónak" az üzleti érdeke az, hogy az általa gányolt szarokat vegyék az emberek, ezért folyamodik tisztességtelen szélhámosságokhoz.
2022. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vállalkozó ismerősöd statikus is? A vas kapcsok csúsztak szét vagy a homlokzatot borító négyzetek között potyogott ki a fuga? Amit egyébként rendszeresen újra szoktak fugázni, amikor tönkremegy. Onnan tudom, hogy nekünk ott volt beázás. Szóltunk a gondnoknak és kifugázták. Ellenben van lakásfenntartó szövetkezetnél ismerősöm, aki statikussal vizsgáltatta meg a házakat. Legalább dupla annyi ideig fognak állni, mint amire tervezték. Persze lehet, hogy van olyan ház, aminél hibáztak az építésnél, de ilyen téglában is előfordulhat.
2023. jan. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"A vállalkozó ismerősöd statikus is?

Neki az egyik ismerőse mondta, hogy ö statikus-e azt nem tudom.

"A vas kapcsok csúsztak szét vagy a homlokzatot borító négyzetek között potyogott ki a fuga?"

Részletesen nem tudom.Ha megint beszélek vele, akkor jobban rákérdezek a részletekre.

"Legalább dupla annyi ideig fognak állni, mint amire tervezték"

Úgy tudom 50 évre tervezték, tehát legalább 100 évig fognak állni, de sokan azt mondják legalább 200 évig... én is úgy gondolom, az az érzésem hogy nagyon messze van mire evakuálni kell a paneltömböket.

2023. jan. 12. 13:39
 5/5 A kérdező kommentje:
A 4-5 emeletesnél még nehezebb elképzelni hogy megreped és veszélyessé válik mint a 10 emeletesnél, nem?
2023. jan. 12. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!