Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb sorozatot nem fejezi be a netflix?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy általában az összes sorozatát nyitottan hagyja tele kérdésekkel nem pedig úgy, hogy egyszercsak vége lesz mert ezeknek valószínűleg az életben nem lesz folytatásuk.

2022. dec. 11. 02:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőséget hagynak arra, hogy második évadot csináljanak ha pénzügyileg megéri.


Ez tudatos pénzügyi döntés és nem az írók bénák hogy nem tudják befejezni a forgatókönyvet.

2022. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az antológia- vagy minisorozaton kívül nem úgy írnak forgatókönyvet, hogy lezárják a történetet, hiszen az egy folyamatos, több cselekményszálon, különböző fejezetekre bontott és tervezett történetmesélésre van berendezkedve. Sokszor él úgy a készítő fejében az összkép, hogy különböző történetíveket különböző évadokra osztanak be, és így épül fel a sorozat univerzuma. Emiatt cliffhanger-es és kifejezetten nyitott az évadzáró, mert ez nyitja meg a következő nagy fejezet (évad) fő szálát, és teszi várttá a folytatást.

Az a (nem antológia vagy mini)sorozat amit nem 1 évadra terveznek, soha nem fognak úgy megírni, hogy az első évad vége lezárt, megoldott.


Viszont a tévés (és streaming) szerződéshosszabbítás és folytatás berendelése nem vakon történik, hanem a nézettség és egyéb gazdasági döntések függvényében. Ahhoz hogy új évadot vásároljanak meg, előbb ki kell derülnie hogy milyen számokat hozott. Addigra viszont meg kell írni, le kell forgatni, utómunkázni és le is kell adni az epizódokat, majd a produkció vár a döntésre. Ha úgy döntenek, hogy nem kérnek belőle több évadot, a már elkészült, megírt és leforgatott nyitott évadzárót megváltoztatni és átírni sem lehet, így nem lesz lezárva.


És ez egy évtizedek óta bevett rendszer volt. A tévés rendszerben csak az utóbbi néhány évben terjedt az el, hogy nem az évad legvégén, hanem előtte kaszálnak, és esetleg lehetősége van a produkciónak gyorsan megírni és leforgatni egy lezáró jelenetet. Az is csak az utóbbi pár évben terjedt el, hogy egyszerre rendelik be az új évadot és kaszálják el a sorozatot, így folytatható is a történet, és le is zárható. De ehhez is kell egy közepes nézettség, mert ami túl gyenge volt, nem adnak esélyt, csak kaszát.

2022. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem én... De ha kevesebb a nézettség akkor az életben nem lesz lezárása egyiknek sem és emiatt én nagyon nagyon szomorú vagyok :D Eddig csak a netflixen láttam ilyet egyébként. Főleg, hogy általában ilyenkor utána szoktam olvasni és többnyire azt olvasom, hogy nincs tervben folytatás. Most pl. a resident evilt néztem meg de így semmi értelme nem volt mert szinte semmi nem derült ki.
2022. dec. 11. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:

A sorozatok legalább 90%-a nem kerül lezárásra, befejezés nélkül kaszálják. Másrészt sok sorozat befejezése sem valódi lezárás, hanem a néző fantáziájára bíznak valamilyen sejtetést. Pl. egy sorozat végén van egy flashforward jelenet és bemutatják hogy a jövőben épp mit csinál a karakter, meddig jutott el pár év vagy évtized múlva. Vagy egyszerűen csak kizoomolnak a jelenetből és eltávolodik vagy statikussá válik az utolsó kameraállás, ahogy elautózik a naplementébe. Nyilván abban az univerzumban nem áll meg az élet, és valami történik még, csak már nem láthatjuk.


Most egy Breaking Bad vagy Game of Thrones be lett ténylegesen fejezve? Pedig hatalmas finálékat kaptak, meghaltak főszereplők is, hangsúlyosan érzékeltetve volt egy nagy fejezet itt véget ért. De amíg az univerzum nem szűnik meg, és felemelhető bármilyen mellékszereplő, bármikor folytatódhatna bármelyik is.

2022. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért kaszálnak el minden sorozatot, mert nem éri el a kívánt hatást amit vártak tőle. A utóbbi években rengeteg sorozatot csináltak, de egyik se érte el, azt a hatást amire vágytak. Mindenki valami olyanra vágyik, mint a Trónok harca, pl... sajnos nem így szokott lenni.

A legnagyobb probléma, hogy nem tudnak kitalálni semmi újat.

Számomra egy nagy csalódás volt, hogy a Vaják (Witcher) sorozatban, az új évadban, már nem a Henry Cavill fog játszani. Kiveszik a főszereplőt a filmből, és egy másik színésszel helyettesítik.

2022. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én már azt is nehezen viselem ha nem a megszokott magyarhangon hallok megszólalni egy adott színészt...mindegy hogy film vagy sorozat. Viszont ezek a befejezetlen sztorik még nagyobb ürességet hagynak bennem. :D
2022. dec. 11. 19:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!