Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Alkoholra gyógyszer?

Alkoholra gyógyszer?

Figyelt kérdés
Mindig mindenki arról beszél, milyen rossz gyógyszerre piálni. Én most este ittam pár sört, de egy két db frontint szeretnék most bevenni itthon. Alkohol után milyen a gyógyszer?
2022. dec. 11. 03:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Károsabb a szervezetre, de te nyilván ebből semmit sem fogsz észlelni. Illetve a gyógyszer hatása felerősödhet vagy másként hat.
2022. dec. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igazából érzésben jó, mert erősítik egymást. Jobban érzed mint a piát (szédölgés stb) és mind a gyógyszert (oldottság stv).

Viszont mindkettő lassítja a légzést, és együttesen légzésdeprimáló hatású. Vagyis elalszol és nem biztos hogy felébredsz, mert álmodban elfelejtesz levegőt venni. Persze a halálos mérgezés esélye kb 1:200 de azért van rá esély. Ezért mondják hogy veszélyes, mert ez is benne van a pakliban...

2022. dec. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szóval 1:200-hoz, 2-es? Bizonyítsd. Egyébként semmi bajod nem lesz, de nyilván nem fogja megköszönni a májad ezt a mutatványt.
2022. dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom bizonyítani, és csak nagyvonalú tipp volt. Amit tudok az az hogy egy kisvárosban lakom, és pár éve egy ismerősöm ebbe halt bele.
2022. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy én is szoktam rá inni. Csak én fel vagyok készülve a halálra. Mégha tudom hogy kevés is az esély rá...
2022. dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 1:200 az nagyon nagy valószínűség a kérdésben megfogalmazott mennyiséghez. Aki ebbe belehal, az jellemzően nem pár sört, és nem 1-2 darab fronyót fogyaszt el.
2022. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden orvosság használati útmutatójában benne van, hogy milyen étellel-itallal fogyasztható együtt, vagy alkohol fogyasztása az orvosságszedés (kúra) idejére nem ajánlott, esetleg tilos.

Pl. az alkohol segíti a bevett magnéziumtabletta kiürítését a szervezetből, mielőtt kifejtené hatását a magnézium, ezért csak kb. 3 óra múlva szabad alkoholt inni rá. Ha evés előtt ittál alkoholt, akkor annak elégetése után (ez más-más a sörnél, bornál, pálinkánál) szabad a tablettát bevenni. Magam is szedek fenntartó adagként Mg-tablettát, tehát tájékozott vagyok orvosok által.

2022. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Rendben, hogy ez a magnéziumnál így működik viszont a benzodiazepinekkel teljesen másképpen, szerintem nem erre irányult a kérdés.
2022. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el az első mondatomat is, ne csak a magnéziumosat.

Egyébként: van orvosság, amit akár alkoholos itallal is bevehetsz, viszont van olyan orvosság, amihez tilos a gyógyítás ideje alatt szeszt fogyasztani. Aztán vannak a köztes esetek, amilyen pl. a magnéziumos orvosság.

2022. dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én ezt jól tudom, viszont az ember, mivel kíváncsi természetű, rájött arra, hogy ha nem tartja be a betegtájékoztatóban foglaltakat, és mondjuk nyugtatóra alkoholt iszik, akkor a 2 hatás felerősíti, fokozza egymást.
2022. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!