Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az anyja nevét kérik, az a...

Ha az anyja nevét kérik, az a leánykori név, vagyis az amit születésekor kapott?

Figyelt kérdés
2022. dec. 12. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, aki az anyja nevéhez mindig azt írja, hogy dr. Tóth Mária. Én mondtam neki, hogy itt a leánykori nevet kérik, de azt mondja az anyjának az a leánykori neve. De hát amikor a dr. a neve elé került akkor már huszonakárhány éves volt. Ezért nem értem.
2022. dec. 12. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltaképpen, ha Tóth Mária volt akkor is, használhatja így.
2022. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a megtévesztő, hogy az okmányokba az "anyja neve" mezőbe a felvett előtagot is beírják, és ugye az okmány a hivatalos adatforrás. Ezzel együtt aki felveszi a dr. előtagot a nevébe, a lakcímkártyán a "születéskori név" mezőt kitörlik, és üres marad. Ugyanilyen fejtörő, hogy mivel minden okmány nagy nyomtatott betűvel van írva, az sem egyértelmű hogy valaki "dr." vagy "Dr.".
2022. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
100%

Lányoki nevét szokták kérni.

Tehát nem Kovács Pálné, hanem csak Kis Piroska.

2022. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!