Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a kondenzáció...

Lívia268 kérdése:

Lehetséges, hogy a kondenzációs gáz kazánunk 4 óra alatt nem képes 1 fokkal növelni a ház hőmérsékletét? 1 éve teljes rendszer csere történt. Digitális gázkazán termosztát használtával állítjuk be a kívánt hőfokot. Kb - 2 fok volt odakint.

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a fűtésrendszer többi részével? Hőszigetelés rendben? Radiátorok melegszenek? Keringető szivattyú megy? A kazán megfelelően van méretezve? Max ha padlófűtés van, akkor elképzelhető hogy lassabban melegszik, de nem 4 óra alatt 1 fokkal se, szóval ott valami nagyon nincs rendben.
2022. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Arra gondolok, hogy alacsony az előremenő fűtővíz hőmérséklete.

A mi kazánunkon felső határt (70 °C) a szerelő állította be; ez a legtöbb, amit lehet. Megkérdezte, mennyire állítsa: értelmetlennek láttam, hogy elvegye tőlem a szabályzási lehetőséget.


Mivel annál jobb hatásfokkal működik a kondenzációs kazán, minél alacsonyabb a visszatérő fűtővíz hőmérséklete, az előremenőt szoktam állítani.

A fűtési idény elején 40 °C előremenő fűtővizet szoktam állítani, aztán mikor hasonlót észlelek, mint amit írsz, akkor emelem. Épp ma koraeste emeltem 50 °C-ról 55 °C-ra; ebben a fűtési idényben ez a második emelés. Múlt télen a leghidegebb időszakban 60 °C-kal működtettem.

Mivel a kazán nem méri a visszatérő víz hőmérsékletét, egy egyszerű csőbilincses mutatós hőmérőt szereltem a kazán alá a visszatérő csőre; 38 °C - 40 °C fok tartományban szokott lenni, mikor már eléri az előremenő hőt. Ez elég hamar meg szokott történni, lángszabályzós a kazán, jó nagy lánggal fűt a beállított előremenő vízhő elérésig, utána kis lánggal csak tartja a hőt.

2022. dec. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!