Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kerti bútorokkal szeretnék...

Stokert009 kérdése:

Kerti bútorokkal szeretnék foglalkozni (gyártani) mi kell hozzá vállalkozói vagy őstermelői ?

Figyelt kérdés
Nem ÁFÁSAN szeretném árulni a termékeim ! 25 év alatt amúgy is ado mentes vagyok nem? Vagy ez vállalkozásnál nem számít?
2022. dec. 14. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni vállalkozó lehetsz.

[link]

2022. dec. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Keress meg egy könyvelőt, mert teljesen rosszul gondolod a dolgot.

Annak, hogy szja-t nem kell fizetned nincs köze az ÁFA-hoz. Egy könyvelő el tudja mondani neked mi merre hány óra.

2022. dec. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen A segítséget!!azért tettem it fel w kérdést mert egyáltalán nincs benne tapasztalatom!!
2022. dec. 15. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem cégeknek árulsz, csak és kizárólag magánszemélyeknek, akkor lehetsz katás egyéni vállalkozó: 50.000 Ft/hó.

Relatív normális bevételek esetén ez a legkedvezőbb. (Nyilván ha mondjuk 1 db 5000 ft-os széket adsz el egy hónapban, akkor nem. :D)

egyébként nem vagy teljesen adómentes 25 alatt sem. az szja-t engedik el, ami sokat jelent persze, de emellett még más adók is vannak.

pl. nekem átalányadózó egyéni vállalkozóként fizetnem kell tb-t, szochót, iparűzési adót is. na meg a kamarai díjat.

ha katás vagy, akkor csak az 50 rugót kell fizetned, de arra nincs kedvezmény.

az áfa meg megint egy külön történet. az alanyi adómentesség határa 2023-ban 12 millió forint lesz. vagyis leegyszerűsítve havi 1 misit kereshetsz átlagosan és akkor még nem kell áfát fizetned.

De könyvelővel mindenképpen beszélj, ha komolyan gondolod a dolgot. érdemes olyat keresned, aki egyben adótanácsadó is.

2022. dec. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!