Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bűncselekmény nek számit e....

Bűncselekmény nek számit e. pl, ha egy megtalált személyit valaki megoszt a facebookon cenzurázatlanul?

Figyelt kérdés

Vagy lehet az bankkártya is.

Igazából ott a személyi jogok sérülnekbolyankor hisz az illető nem egyezhetett bele hogy megosztják személyes adatait.

Mit lehet ilyen esetben tenni?



2022. dec. 19. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább retardációnak.
2022. dec. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Velem még nem fordult elő ilyen, de nem lenne célszerűbb megkeresni az adatok alapján Facebook-on és privátban ráírni?


Ha nincs regisztrálva akkor a rendőrök szerint legjobb megoldás, ha eljuttatjuk azt a megtalálás helye szerint illetékes jegyzőnek, aki elküldi azt az illetékes járási hivatalnak. A járási hivatal, illetve a kijelölt kormányhivatal ezután postai úton visszajuttatja a gazdájához a talált igazolványt.


És igen bűncselekménynek minősül, ha cenzurázatlanul megosztják, mivel sérül az embernek a személyes adatok védelméhez való joga.


Persze egy bankkártya esetén sokkal nehezebb megtalálni az illetőt. Ebben az esetben nem tudom mit kell tenni. Én csak magamból indulok ki, hogy ha elveszítem azonnal letiltanám a bank appján keresztül ezzel teljesen kiiktatva a további használatból és csináltatok egy újat.

2022. dec. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kiegészíteném a 2-est, hogy bankkártya esetén az illetékes bankhoz kell visszajuttatni azt.
2022. dec. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Komolyan van ilyen hülye aki felteszi valaki személyi igazolványát meg bankkártyáját?
2022. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!