Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítség! Zablisztet ír a...

Segítség! Zablisztet ír a recept de nem kapok sehol, sima liszttel is jó lesz?

Figyelt kérdés

Karácsonyra szeretnék készíteni túrós-kapros pogácsát, egy ismerősöm küldte a receptet, zablisztet ír benne, de nem kapok egyszerűen sehol, csak zabpehelylisztet, de az állítólag nem ugyanaz.


A receptben 100 g túrót és 45 g zablisztet ír. Rendes búzaliszttel is meg tudom csinálni? Ha igen, ugyanúgy jó a 45 g arány?


Kérlek segítsetek, kezdő háziasszony vagyok 😁



2022. dec. 22. 13:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a REMEK jótanácsot, neked is Boldog Karácsonyt kívánok kedves 1-es válaszoló.. :)
2022. dec. 22. 13:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Zabpehelyből magad is készíthetsz lisztet pl. mixerben, vagy merülőmixerrel (mély edényben, hogy ne hintse be az egész konyhát).
2022. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ludicrousSpeed ***** válasza:
Sikér van a receptben?
2022. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

4-es: nem ír sikért.

Ezeket írja a recept:

- 1 db tojás

- 100 g túró

- 45 g zabliszt

- 60 g reszelt sajt + a tetejére

- só

- kapor

2022. dec. 22. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Vigyázz, mert a zabliszt másként viselkedik, mint a búzaliszt!

Több folyadékot szív fel. ERgo lehet, hogy búzalisztből többet kell hozzá adnod...

Ehhez mondjuk kb. sejteni kéne, hogy milyen állagúnak kéne lennie a tésztának.. És akkor korrigálni, ha pl. túl lágy lesz.

2022. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
6:os köszi szépen, hát ezaz hogy nem igazán értek hozzá mert nem igazán szoktam sütögetni:(
2022. dec. 22. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor inkább nézz egy olyan receptet, ami kifejezetten normál liszthez van.


Én rendszeresen sütöm az "egyensúly" pogácsát. 25 dkg liszt, 25 dkg túró, 25 dkg vaj. 1 tojás, só, és ízlés szerint a tetejére sajt, vagy szezámmag, vagy ki mit szeret...

2022. dec. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen.
2022. dec. 22. 15:11
 9/9 ludicrousSpeed ***** válasza:
Sikér néálkül minenképpen jobb lesz búzaliszttel, fogadd meg a 7-es tanácsát.
2022. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!