Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Alapjáraton miért hűl vissza...

Alapjáraton miért hűl vissza a hűtővíz?

Figyelt kérdés
Indulás után normálisan felmelegszik a motor és a víz, de meleg motornál ha megállok egy dugóban, a víz el kezd vissza hűlni. Pár hónapja hengerfejes volt az autó, akkor cserélve lett az összes vízcső, és a termosztát, vízhőfok jeladó. Eddig nem csinálta, csak most hogy bejött a hideg. Mik a lehetséges okok?

2022. dec. 22. 14:39
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Miből feltételezed, hogy visszahűl?

A vízhőmérséklet mutató esik vissza? Milyen értékre esik le?


Azért furcsa amit írsz, mert alapjáraton, álló autónál nincs hűtés. Csak a hűtőventilátor, ha esetleg az hibásodott meg és nem kapcsol ki. De akkor is kb. 85-90 fokig hűtené vissza a vizet, mert a termosztát ennél hűvösebb víznél zárna.

2022. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, pontatlanul fogalmaztam. A mutató esik vissza, 80-90 fok közé, eddig ilyen esetben 80 alá nem esett vissza. Illetve ha úgy kerülök dugóba hogy még nem nyitott ki a termosztát, pl 50 fokos a víz, pár perc után ebben az esetben is elkezd vissza esni a mutató, de nem jelentős mértékben. Azért tettem fel a kérdést, mert az elmúlt 3 évben nem csinálta ezt. Az autó Passat b5 1.9 tdi afn. Lehet hogy ez normális, de eddig nem vettem észre, csak most(mindig figyelek a visszajelzőkre, és a vízhőmérséklet mutatóra, motor bemelegítésre)

Köszönöm a választ.

2022. dec. 28. 19:42
 3/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Érdemes az autók-motorok témában is feltenned a kérdést, mert ide nem érnek el a megfelelő válaszolók. Hátha tud valaki írni rá valamit ott.
2022. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jogos, köszönöm
2023. jan. 4. 08:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!