Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kéne tegyek?

Szerintetek mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés
Na szóval ma rendeltem egy Jordan 4-et,Facebook marketplacen rendeltem,a nőtől aki árulja megkérdeztem hogy eredetiek-e a termékek,azt írta hogy igen,de kezdek elbizonytalanodni,csak egy kép van fent a cipőről,van rajta ilyen stockos cucc aminek nem tudom a nevét,teljesen új,szerintetek átvegyem vagy mondjam vissza inkább?
2022. dec. 27. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy hamis, vagy lopott, vagy csak simán le akar húzni.
2022. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

Erről lenne szó

2022. dec. 27. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Eredeti = számlával/nyugtával igazolja a vásárlást, ha pedig eladó akkor számlát ad róla? Vagy valami random magánszemély a használt cuccait árulja annak megfelelő árban? Felrakni egy hirdetést a netről leszedett képekkel, jó nyomott áron hogy a balekok harapjanak a csalira, az bárkinek megy.

Magánszemélytől már csak a személyes vásárlás a biztonságos, minden más esetben oda-vissza át tudnak verni. Ha előre utalsz akkor nem küldenek semmit, utánvét esetén átvételkor fizetned kell és addig nem bonthatod ki, ha pedig egy tégla van benne, azt is az addig eltűnt eladóval kell megbeszélned, és még azt is bizonyítani hogy nem küldött semmit.

2022. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kép innen van:

[link]


A linkelt cipő eredeti ára kb. 180-300 ezer forint között mozog. Két eset lehetséges. Ha valami 20-40 ezer forintos áron adták és "eredeti", akkor hamisítvány. Ha 100 ezer fölött, akkor viszont túl sok pénz vakon kifizetni valamiért, amit nem láttál és nem ellenőrizted a valódiságát.

A minimum, hogy nem azonnal rendelsz, hanem olyan alaposan érdeklődsz amennyire csak lehet. Pl. a netes fénykép még csak azt sem bizonyítja hogy létezik a meghirdetett termék. Ha küldenek friss, időbélyegzős, a terméket körbefotózott képeket, rögtön csökkenteni lehet az esélyét, hogy átbasznak. Mert ha nincs termék, a semmit nem fogja tudni lefényképezni. Ha viszont nincs termék, és te a semmit ennyire magabiztosan és vakon megrendelted, akkor most 1-2 életre szóló tanulsággal gazdagodsz (miközben szegényedsz).

2022. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megírtam a nőnek hogy

“jó estés kívánok,ha nem okoz problémát akkor a rendelést vissza szeretném vonni”

Válaszként ezt kaptam

“A rendelést feladtam már,most mit csináljak? Fizessem én? Fizessek visszatérítést?”

2022. dec. 27. 19:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Megírnám neki, hogy küldjön valódi fényképet a termékről (nyilván azelőtt kellett készülnie, mielőtt postára adta), vagy bármilyen valós igazolást, bizonyítékot arról hogy létezik és azt kapod ami a hirdetésben volt. Külön feladási igazolást arról, hogy tényleg postára adott bármit is.

Ha megtagadja, te pedig megtagadod az átvételt és akkor megy vissza a feladónak. Abból pedig tanulj, hogy így nem szabad rendelni, ez nagyon felelőtlen és kockázatos volt. Ha előre fizettél, az szopás. Kérj a kézbesítőtől valamilyen jegyzőkönyvet vagy igazolást a megtagadásról, így legalább a bíróság előtt van egy hivatalos papírod róla, hogy te nem vettél át semmit, és legrosszabb esetben a szállítási díj a vita tárgya. A körülmények alapján úgyis arra nagyobb az esély, hogy át akartak verni. Komoly eladó nem a netről letöltött 1 db illusztrációval hirdet meg egy több százezres terméket, már csak a saját maga bebiztosítása miatt is.

2022. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem fizettem előre,írtam a nőnek higy kérek valós képeket mert így nagyon úgy tűnik hogy át akar verni,ezt a választ kaptam

“Jaj drágám…a weboldalon árulom”

“Nincs itthon raktáron”

“Normális hogy profi képek vannak,több százat párt adok el naponta”

Ezeket írta

2022. dec. 27. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Lényegében megtagadta (kimagyarázta), én nem venném át. Egyértelműen kereskedőre utalnak ezek az üzenetek. Számlát kaptál? Ha online számláz, nem mondhatja azt, hogy a csomagba tette a papír számlát, mert egyszerűen lementi a számlázóprogramból és el tudja küldeni neked bármikor.

Igaz lehet amit ír? Ha az oldalon kereskedik és több száz eladása van, akkor rengeteg hirdetéssel kell rendelkeznie. Nem ismerem a marketplace működését, ott látható az eladók értékelése és vásárlói vélemények? Vagy olyan mintha sima profilok hirdetnének és minden vásárlás privát? Mert akkor hiába állít magáról bármit, ha nincs erről visszajelzés az oldalon.


Lehetne itt még kötekedni az eladóval néhány üzenetváltásban, de ezt döntsd el te, hogy megéri-e, vagy simán le fog rázni valami jól betanult szöveggel. Az üzenete alapján professzionális kereskedő, mivel ilyen mennyiségben magánszemély nem saját használt terméket ad el, az pedig az első forinttól kezdve adóköteles a NAV felé, tehát vagy egyéni vállalkozóként vagy cégként hirdethet + számlát kell adni, különben büntetnek. Ezt még lehet piszkálni, mind az adószám mind a céges adatok nyilvánosan elérhetők és lekérdezhetők (számlán is rajta van) ezt pedig egyeztetni tudod hogy a hirdető személyével azonos-e. Egyrészt ha nem adott számlát már gyanús, ha pedig szintén kimagyarázza, felejtős. A végén nyugodtan blöffölhetsz 1-2 nap múlva, hogy elmentél feljelentést tenni, egyszerűen le fog tiltani és eltűnik, és még bukott a szállítási díjáért sem fog vergődni.

2022. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem a nő profilját,még nagyon sok hirdetése van fent,legfőképpen márkásabb(Nike,gucci,dolce gabbana,adidas,chanel,louis vuitton,stb)ruhákat árul.

#8 véleményeket nem lehet írni,nem lehet értékelni,szóval nem tudhatjuk hogy igazak-e amiket írt

2022. dec. 27. 21:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!