Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Asztalfoglalás megszólítás?

Asztalfoglalás megszólítás?

Figyelt kérdés

ha üzenetben akarok asztalt foglalni egy étterembe, akkor hogyan szólítom meg a levelemben a címzettet? nem akarok túl hivatalosnak tűnni, mert egy lazább hely, de nem is akarok proli lenni.

pl Kedves...(és ide mit írjak?)



2023. jan. 3. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Van megadva név? Vagy hova írnál?
2023. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk így:


T.Vendéglátó!


Mondjuk én idősebb generáció vagyok, nem akadok fenn rajta, hogy Kedves megszólítással kezdik.

De honnan tudják, hogy kedves vagyok? Picit bizalmaskodásnak veszem, de semmiképpen nem mondhatom, hogy udvariatlan.

Kb. ugyanez a tegezés.. Fiatal az időset, férfi az idősebb nőt.

Változik a világ.. Picit így kivész az íratlan udvariasság, amivel megtisztelem a másikat..

2023. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy éttermet ne szólítsál meg kedvesként. Még akkor sem, ha tudod az étterem tulajdonos nevét. Neki is azt írd,hogy Tisztelt Uram!, ill. a nevét, ha tudod, Tisztelt Szabó Úr! Vagy Tisztelt Szabó Lajos!, de inkább a Szabó Úr a jobb.
2023. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja, és ne tegezz senkit sem.
2023. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!