Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A klímaaktivisták elérnek...

A klímaaktivisták elérnek valamit?

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert nem kézzel fogható dolog ellen tiltakoznak. Könnyű azt is követelni, hogy szüntessenek meg pár környezetszennyező üzemet, csak ennek hatásával már nem törődnek. Nemes cél, de szerintem elég, ha mindenki csak a saját portáján sepreget... azaz pl. nem pazarol, nem szemetel, nem vásárol meggondolatlanul. Aki meg műalkotásokat rongál meg, azt vihetik is egyből a börtönbe.
2023. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Sajnos nem. Ahhoz hogy bármi is javuljon, drasztikus változások kellenek. Sokan azt mondják, hogy ahhoz vissza kellene menni a középkori techikákhoz vagy legalábbis az ipari forradalom előtti időkhöz. Az iparosodás óta folyamatosan napról napra egyre több széndioxid kerül a levegőbe és ezzel egyre jobban melegszik fel a föld. De az a baj, hogy az ipari forradalom óta az oxigén kibocsátás egy nagyon, de tényleg eszméletlenül meredek görbe, ahhoz képest ami azelőtt került a légkörbe. Ezen az sem segít, hogy igazából az emberiséget csak a pénz érdekli és kapzsik, vagyis ha addig ameddig ők élnek nem pusztul el a föld, akkor oké. Viszont most az a legrosszabb, hogy a föld alap ciklusa szerint egy lehülő fázisban kellene lennie a földnek, mégis úgy melegszik fel mint eddig soha az emberiség történetében.


Biztosan bekövetkező események, amik meg fognak történni, hacsak valami csoda módján nem találunk rá "gyógyírt":

A föld tovább melegszik, a levegő sok helyen szennyezett lesz, elolvadnak a sarkokon a jegek, a vízszint megnő, felborul a tengerek áramlása így pl afrika teljesen kiszárad és lakhatatlan lesz, megnő a vízszint és a szárazföld fele víz alá kerül (eltűnik velence, UK, kanada nagyrésze, New York, Florida, japán, Korea ausztrália nagy része, és még rengeteg minden), megváltoznak az évszakok, rengeteg állat és növényfaj kipusztul, természeti katasztrófák egymás után: földrengések, rengeteg hurrikán és tornádó, szőkőárak stb.


Ja és, hogy mégjobban megilyesszek mindenkit, a statisztikák szerint 2030-ban fognak elkezdődni ezek az események. Akkor fogja a föld elérni az eltarthatósági maximumát és utána összeesik és 2050-re, mindössze 20 év alatt összeomlik a társadalomnak nevezett rendszer és vele együtt az embernek nevezett faj is. Aki nem hiszi nézzen utána. Amúgy nagyon érdekes a téma. Voltam egy előadáson is erről, ahol egy példával mutatták be, így elmagyarázom én is, mégha hosszú is lesz.


Megfigyelés: 6 kutató elindult egy szigetre egy kutatás céljából és vittek magukkal 6 szarvast élve, hogy majd megeszik őket, mert több hónapra akartak menni és akartak valami finomat is enni, de valami miatt hamarabb haza kellett menniük és maradt 3 szarvas. A sziget tele volt zuzmóval, amit szerettek a szarvasok, így elkezdtek szaporodni. A kutatók 6 év múlva vissza mentek a szigetre és meglepetésükre több ezer szarvas lakta már. Majd elkezdték őket megfigyelni és a következő évben elérték azt a pontot, ahol már minden zuzmó elfogyott és alig volt mit enni (eltarthatósági minimum). Ettől a ponttól kezdve egy év alatt minden szarvas elpusztult. Több mint 3x olyan gyorsan pusztultak el az állatok mint amennyit éltek.


Tanulság:Amíg ilyen sok az ember a földön, addig nagy valószínűséggel meg fogunk halni a következő 40-50 évben.

Megoldás: Meg kellene ölni sok embert vagy családbarát módon nem meg kellene szabni egy határt, hogy pl 1 gyerek és az csak 18-40 éves kor között lehet szülni. Vagy ahogy kínában csinálták még régebben, olyan szert tettek a vízbe, amiből, ha ittak az emberek kb. 60% eséllyel nem lehetett gyerekük. De demokrácia van, ami jó, viszont meg fogunk halni ettől függetlenül. Én is a szabadságot szeretem, de ahogy mondani szokták, mindennek megvan az ára.


Ha érdekel még valakit valami, az én üzenet ládám nyitva áll.

(Sorry, a helyesírási hibákért, nem fogok rá figyelni ilyen későn)

2023. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ja... Meg nem is beszéltem még a sok hulladékról, amit felhalmozunk. Csak úgy mondom, hogy a vízben, amit megiszunk és a levegőben is egyre több a műanyag ami olyan pici, hogy mikroszkópban sem lehet nagyon látni, viszont ugyanúgy ha bejut a tüdőbe vagy a sejtjeidbe rákot okoz. Így nagyobb eséllyel leszel rákos is, amellett, hogy a vízben élő lények is kipusztulnak :D

~#2

2023. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennyi zagyvaságot régen olvastam már. 6 év alatt több ezer szarvas, mi? Talán esély van rá, hogy néhány esemény a felvázoltak közül megtörténik valamikor, vagy legalábbis hasonló, valószínűleg enyhébb, de hogy biztos lenne...
2023. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Inkább csak hátráltatják azt, hogy megszabaduljunk a széntől/gáztól. Pl atomerőmű ellenesség miatt nő a CO2 kibocsátás...
2023. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!