Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan védhetjük meg magunkat?...

Hogyan védhetjük meg magunkat? Önvédelem? Karate vagy pisztollyal?

Figyelt kérdés
Önvédelem de hogyan? önvédelem karate vagy vásároljunk fegyvert? Ki ért egyet a szemet szemért fogat fogért elvel?
2008. dec. 26. 19:52
 1/6 anonim válasza:
100%
Ha már önvédelem,akkor én inkább a karatét választanám.A fegyverek is vonzanak,de nem akarok véletlen sem megölni valakit.Szemet-szemért fogat-fogért?Csak akkor ha a szeretteim vannak veszélyben!:)
2008. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek a szemet-szemért elvvel :) De mindent csak a maga idejében! Fehér ember nem felejt, sokszor megéri kivárni a megfelelo idot!...
2008. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs szükségem pisztolyra, a karatéról meg nem tudok mit mondani. 18 évet cselgáncsoztam és na nincs a másiknál szúró- vagy lőfegyver (bot lehet) akkor csak az kell, hogy bárhol bármijét megragadjam.

Onnan kezdve én írom a koreográfiát. :D

2008. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Karate..

Pisztollyal könnyebb maradandó sérülést okozni, vagy akár ölni.. Vagyis könnyebben sittelnek le oO Szóval karate ^^ De amúgy.. Bőr- és hajápolás? XD

2008. dec. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerű: MINDENRE fel kell készülni. Nem maga a harcművészet/küzdősport fajtája a lényeg, hanem hogy erős legyél, fitt, és ne érjen vártalanul, ha feléd ütnek, harci helyzetben ne gazolj be. ÉS vegyél gázspray-t (vagy kicsit több utánjárással gázpisztolyt), és alkalomfüggően használd. De sose fenyegetőzz ilyen eszközzel, akkor fel tud rá készülni, akármi megeshet, ha használni kell akkor használd váratlanul. Amúgy próbálj meg magabiztosnak látszani, elkerülni előrelátással az ilyen helyzeteket, és gondolkodj, mindig gondolkodj.
2008. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az előző kommentárhoz annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy pl. a gázpisztolyt nem szabad hirtelen használni a jogszabály szerint, mert akkor téged vesznek elő sajnos a mocskos a rendszer miatt.. Figyelmeztető lövést kell leadni elsőnek és ha nem tágít a paraszt, csak utána rálőni, de azt is "finoman", bizonyos távolságot megtartva.

Szóval inkább az önvédelmi sportot ajánlanám a fegyver helyet.

Persze éles helyzetbe minden más, sajnos volt tapasztalatom benne.. az ember agya elborul és ölni is képes lenne.


Amit én ajánlok: Kerülni, kerülni, és kerülni a balhés helyzeteket, és ha nem lehet, akkor futni, ha azt se ,akkor verekedni.


Ami a legfontosabb a verekedésnél, az hogy észbe ott lenni, ami szerintem a legnehezebb, főleg akkor, ha egy 2x nagyobb valaki támad rád, vagy többen. de ha sikerül higgadt maradnod, akkor az már félsiker.


Javaslom, ha az önvédelmi sportot választod, gyakorold otthon egy haveroddal amit tanultál az edzésen és jobban megragad. Gyakoroljatok bizonyos szituációkat is, mint pl, ha valaki megpróbál meglökni, vagy lefogja a kezed és leakar fejelni, vagy megragad a pulóverednél fogva. Ezek tipikus esetek, a mocskos balhés parasztok esetében.

2009. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!