Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A hagyományos személyim bő 4...

A hagyományos személyim bő 4 hónap múlva fog lejárni, lehetséges-e sokkal korábbra időpnot kérni hogy - bőven azelőtt hogy a régi lejárna - már újat (e-személyi) csináltassak?

Figyelt kérdés

Szóval, érvényes a személyim, május végéig, de mostanában van sok szabadidőm, ezért szeretnék mostanában újat csináltatni. Vajon meg fogják tenni..?


(Olvasgattam, olvasgattam, de nem találtam erről biztos infót. A rendszerben már decemberben lefoglaltam az időpontot a jövő hétre - viszont az ügytípust nem tudtam pontosan a saját helyzetemhez beállítani, így most csak remélni tudom hogy személyesen nem utasítanak el.)



2023. jan. 9. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, az előző személyidet elveszik és kapsz egy ideigleneset, postán fogják elküldeni az újat.
2023. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Legkorábban 60 nappal a lejárat előtt lehet kezdeményezni a megújítást.
2023. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az az egyik lehetőség, ami a 2-es válaszban szerepel. (2023. jan. 9. 14:58)

De, a jogszabályban 3 sorral lejjebb van, hogy bármikor, ha az érvényes igazolvány ujjnyomatot nem tartalmaz, és a polgár ujjnyomat rögzítését kéri. Ott van a kérdésben, hogy „hagyományos” személyazonosító igazolvány van.

És évente legfeljebb egy alkalommal köztehermentes (ingyenes) a személyazonosító igazolvány cseréje.


Nem tudom, miért nem találtál a saját helyzetedhez illő ügytípust?

A kiemelt, „Legkeresettebb Ügykörök” közt a negyedik:

„Állandó személyazonosító igazolvány cseréje, pótlása iránti kérelem (30 perc)

OKMIR00090”

Nem szoktak azzal foglalkozni, hogy mennyire pontosan ül a választott ügy. Na persze, ha Anyasági támogatásra való jogosultság megállapítása iránti kérelmet, vagy Különleges rendszámtábla kiadása iránti kérelmet jelöltél meg, akkor nem azért nem tud foglalkozni veled az ügyintéző, mert kockafejű, hanem olyan helyre hívnak be, ahol nincs rá lehetőség. (Többek közt, például nem tudnak fényképet készíteni.) De, akkor is lehet helyben kérni sorszámot – ha nem akarod szívatni magad, akkor – jó helyre; bár akkor lehet, hogy sokat kell várnod. Igaz, írtad, hogy mostanában sok a szabadidőd.

2023. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!