Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Párom mindig mindent megeszik...

Párom mindig mindent megeszik előlem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 1 éve együtt élünk. Ő sosem megy el bevásárolni. Ezerszer próbáltam már megbeszélni vele de egyik fülén be a másikon ki.

Mindig megígéri, hogy most ő fog elmenni legközelebb boltba, de amikor már kimondja tudom, hogy nem fog. Az összes pénzem főzésre megy el, és kipróbáltam már azt a módszert is, hogy 5x akkora mennyiséget főzök. Akkor 5x annyit evett, mint akinek kést fognak a torkához úgy.

Tegnap este megsütöttem 2 nagy tepsi pizzát, mondván így biztos hogy marad nekem reggelre. Hát egy szelet pizzavég volt meghagyva. Ha a szüleimtől kapok csokit vagy bombont azonnal megeszi kérdés nélkül.

Azt is próbáltam már hogy nem főzök akkor semmit. Olyankor nem ettünk... nem tudok már ezzel mit kezdeni, de az őrületbe kerget... 25L


2023. jan. 10. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem normális az ilyen. Pszhiiátrián foglalkoznak vele hogy kényszeres evés vagy pont az ellenkezője aki nem akar enni semennyit mert bebeszéli hogy dagadt... Nemtudom de ha én rendelek egy 30cm pizzát alog birom az egészet megenni sőt 2-3 szelet általában mindig marad szóval érdekes ez nem normális dolog az tuti..
2023. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt enni akarsz, akkor készítesz otthon ennivalót és vagy az ennivaló elkészülte előtt eszel vagy együtt esztek. Ne kövesd el halmozottan azt a hibát, hogy többet készítesz valamiből, mint amennyire éppen szükségetek van, - megfőzöd megeszitek.

Más! Nem esztek addig, amíg nem száll be az étkezés költségeibe! PONT!

2023. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Menjél el, vásárold ÉS edd meg az ennivalót - a távollétedben!

Utána elégedetten hazamész, lesöpröd a szemetesbe a morzsákat a ruhádról és sorsára hagyod emberedet, - kénytelen lesz saját anyagi, ill. fizikai erőbefektetések eszközéhez folyamodni az élelmezési gondjainak megoldása okán.

2023. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Otthon ne tarts készpénzt se, - biztos, ami biztos!
2023. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
A magadnak félre rakott ételbe rakj egy kis hashajtót. Ha megeszi megérdemli.
2023. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
A feneketlen bendő 😂
2023. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van amúgy, csak én még ilyet nem láttam egyik exemnél sem, meg a szüleimnél se. Mindig mindenki hagyott enni mindenkinek, sose volt ez probléma. Meg nem sajnálom tőle de nagyon rosszul esik hogy ennyire nem érdekli eszek-e. Ez az egész abszurd és nem normális. Ilyennek nem szabadna előfordulni soha sehol. De emiatt az egy dolog miatt nem akarok szakítani. Az a baj, ha kismennyiségben vásárolok akkor majdnem rosszabbul jövök ki mintha 2 napra főzök. Szeretném ha mindig lenne otthon ennivaló és ezért sokszor bevásároltam 3-4 napra is, mert nincs időm minden nap boltba járkálni. Csak hiába vásárolok 1 nap alatt elfogy az egész. Mostmár akkor az lesz hogy csak magamra főzök kis adagot. Hátha észreveszi magát.
2023. jan. 10. 18:41
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy lakat a hűtőre, de ekkora bunkóval jobb ha szakítasz.
2023. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem gondol rád.

2. Nem tiszteli munkád se téged, csak cseléd vagy

3. nem segít, nem veszi ki a dolgokból a részét. Hol az egyenlőség? Munkamegosztás? stb.


HA ilyen dolgokban ezt a három pontot nem kapod meg, bele se merek gondolni milyen egy kapcsolat lehet.


Állj odébb és máskor keress olyan személyt, aki emberként bánik veled és egyenlő félként, a PÁRJAKÉT szeret, tisztel, megbecsül és figyel rád.


Te agyalsz a dolgokon, megoldást keresel, ő nem igazán. Rád hárulnak a dolgok.

Mi lesz később?


Biztos vagy benne, hogy így akarod leélni a hátralévő életedet vele?


"Hátha észreveszi magát." - ebből sértődés, hangfelemelés és társai lesznek. Mi az, hogy ő nem kap? Miért vagy ennyire önző/csak magadra gondolsz...stb.


De szólj, ha nem lesz így lesz, mert akkor kellemesen csalódok.


Ám vannak, akik minden szépet jót ígérnek csak kezd újra a cseléd életmódod, majd ismét kezdődik minden.


Lehet, amíg agyalsz/írsz ebben a témában magadat oda téve, ezalatt lehet pl egy kávézóban ismerkednél egy rendes faszival. Sose tudhatod :)

2023. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
85%
Lakva ismerszik meg az ember.valószínűleg ő ilyen. Nem irigyellek.
2023. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!