Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik egy postán feladot...

Mi történik egy postán feladott levéllel, ha kiderül, hogy a címzett címen nincs postaláda, és a feladó a saját címét pontatlanul adta meg?

Figyelt kérdés

Egy Bp-i postán feladtam egy levelet, nem ajánlott küldeményként. Hirtelenjében csak a házszámomat tüntettem fel, a lakás számát nem.


A fő probléma az, hogy elképzelhető, a címzettemnek nincs postaládája. Ha ez a helyzet, akkor mi történik a levél tartalmával?



#posta #levél #postaláda #pontatlan címzés
2023. jan. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha társasház, akkor általában a lépcsöházba teszik valahová a levelet, a lakó meg begyüjti, ha meglátja.
2023. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, társasházról van szó. Van is egy kis kosár a lépcsőházban a postaládák alatt, akkor már sejtem a funkcióját. :)
2023. jan. 10. 20:34
 3/6 BlackSword ***** válasza:

Annak a szórólapok "gyüjtése" a funkciója... általában feltűnőbb helyre teszik...


De ha régi motoros a járásban a kézbesítő, akkor már tudja ki az...

2023. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiteszik a postaládák környékre, aztán jó esetben a címzett találja meg.
2023. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehet, kicsit félreérthetően kérdeztem. Én lakok társasházban. Nem a címzett.


Ha kiderül, hogy a címzettnek nem volt postaládája, és ezért nem kézbesítik neki a levelemet, akkor úgy tudom, visszaküldik a feladónak. Ezért válik az fontossá, hogy a társasházban hova kerülnek a levelek, ahol lakom.

2023. jan. 10. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez van vele: ha nem pontos a cím, kiteszik a postaláda mellé.
2023. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!