Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik munka / hivatás a...

Melyik munka / hivatás a megterhelőbb / keményebb fizikailag: burkoló, hegesztő, festő, ápoló ? Tudom, fura, hogy mi köze az ápolónak az építőiparhoz - hát semmi, de mégis ezt is belevéve. ;)

Figyelt kérdés
Aki éjszakai bagoly, mint én, annak melyiket javasolnátok?

2023. jan. 11. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
építőiparban korán kell kelni és későn érsz haza és sok másik emberhez kell alkalmazkodnod, az ápoló a neked való plusz érv mellette a tiszta fűtött munkahely, és hogy mindig lesz munkád, külföldön is piac képes
2023. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 -es köszi, igen, az ápoló tényleg több szempontból jó. De pl. építőiparnál pl. hegesztőnél, ha nézem a külföldi állásokat, ott több műszakot fel szoktak sorolni, volt, ahol úgy is írták, hogy lehet teljes -vagy részmunkaidőben is dolgozni, lehet 8-10-12 órában, és utána kezdték el sorolni a műszakokat..egy ilyennél talán lehet választani, hogy ki melyik műszakban akar inkább, nem? (már ameddig "meg nem telnek" a helyek az egyes műszakokra..)..tehát csak létezik, hogy valaki állandó délutános / éjszakás, vagy ilyesmi..vagy tévedés? Vagy pl. egy villanyszerelő miért ne dolgozhatna állandó délutánosként a helyszínen, a lényeg az, hogy a munka el legyen végezve, nem? Ha ő később szeret kezdeni, de cserébe marad teszem azt éjfélig, az miért baj? - csak érdeklődöm, nem látok rá ezekre.
2023. jan. 12. 13:04
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogjàk engedni hogy villanyszerelőként úgy dolgozz ahogy neked tetszik, több szempont miatt sem. Amúgy ha jó helyre mész ápolóként is tudsz a műszakokkal variálni, én biztos az lennék!
2023. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak sajnos az ápoló képzés 3 éves :/ és akkor még utána gyakorlat kb. +1 év, mielőtt munkába lehetne állni..összesen tehát 4 év..rohadt sok..a villanyszerelő meg összesen csak 10 hónap és lehet menni dolgozni. Na mind1, köszi a hozzászólásokat! Lehet meg kellene tanulnom korábban kelni..
2023. jan. 12. 15:20
 5/16 anonim ***** válasza:
Ilyen 10 hónapos villanyszerelő képzéseket felejts el! Már rég be kellett volna szüntetni őket, tudom hogy valakinek ez jó, sajnálom hogy ezt kell írjam de sok munkahelyen úgy vannak vele hogy: gyorstalpalósok kíméljenek. Tudom mert oktatásban és munkaügyi területen dolgozom. Az ápoló tényleg jó viszont, már gyakorlat mellett tudsz pénzt keresni vele!
2023. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Amúgy amiket felsoroltàl villanyszerelő, hegesztő stb mind nagyon megterhelőek fizikailag és itthon nincsenek is rendesen megfizetve se bejelentve. Nem vállalkozókról beszélek alkalmazottakról, de vállalkozàst még nem az indít aki most esett ki az iskolából.
2023. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
meg*
2023. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, nem egy ismerősöm ilyen képzésekkel ment külföldre dolgozni úgy, hogy itthon 1 percet nem dolgozott benne. Szóval ez nem igaz, ne haragudj. Ápolót nem választom, mert túl sok idő. Én azt gondolom, hogy pont az ilyen több éves képzések fognak eltűnni majd, mert a világ gyorsul, az igények gyorsan nőnek, a technológiák is túl gyorsan változnak (az élet minden területén, egészségügyben is egyre több lesz a digitalizáció), szóval nem lesz arra idő, hogy mindenki 3+ éveket tanuljon..amihez meg "sok idő kell(ene)", azt meg majd megcsinálja a mesterséges intelligencia..szóval az ápolót nem választom..nem lenne rossz, de 3 év rengeteg, ez van, és ahhoz képest meg nem top fizető terület.
2023. jan. 12. 18:04
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja én mindenképpen külföldön fogok dolgozni, itthon nem szeretnék, nem szeretem az itteni embereket, kb. mindenki negatív itthon és csak lehúz.
2023. jan. 12. 18:05
 10/16 anonim ***** válasza:
Ok, de ha villanyszerelőnek mész készülj fel hogy nagy lesz a konkurencia a munkaerőpiacon. Persze külföld az más, ott gyorsan lehet munkát találni ebben igazad van, de kell nyelv tudás! Itthon nem érdemes valóban egy percet sem dolgozni.
2023. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!