Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az építőipari vállalkozók...

Az építőipari vállalkozók (kőműves, festő, burkoló, villanyszerelő, hegesztő) hogy kereshetnek meg 1 napi munkával 50-100 ezret? Hogy van erre kereslet? Mármint ezt 30 éve otthon apuka megnézte egy könyvből, és megcsinálta... mi változott?

Figyelt kérdés

Vettem egy felújítandó házat, kértem árajánlatot pár vállalkozótól, és konkrétan kiröhögtem őket, mert azt hittem viccelnek... pl. ablakcserére mondtak 100 ezer/ablak árat (úgy, hogy már megvan az ablak), csempe rakásra 8000 Ft/m2-t, a villanyos meg 100 ezer/napért jönne el...

Én emlékszem, '90-es években, gyerekkoromban ezt az emberek otthon megcsinálták maguknak, és akkor még ráadásul egy könyvből kellett kiolvasni (nem volt videó, leírás, meg képek a neten), csak a legkirívóbb esetben hívtak szakembert.


Mégis mi változott? - Mármint keresek havi nettó 300 ezret (mint az átlag), hogy érné meg napi 50-100 ezerért embert hívni, mikor inkább veszek ki szabadnapot, és megcsinálom magamnak? Más miért nem így gondolja, miért van ekkora kereslet a munkásokra?


2022. márc. 19. 21:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Jah,olyan is volt az a ház,amit így csináltak. Ezt értsd úgy, hogy kib.szott ronda és igénytelen
2022. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

mert az emberek nem értenek hozzá.. tanulni munka után? az meg gáz.. ugyanúgy mint kétkezi munkát végezni.


+ pár éve még ciki volt a kétkezi szakma.. mindenkit diplomára tereltek.. itt az eredménye. Abból a kevés szakmunkás ami van, azok között sok a kókler.

2022. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

"Más miért nem így gondolja, miért van ekkora kereslet a munkásokra?"


Az átlagfizetést keresők közül nagyon kevesen újítanak fel zsebből. A különböző állami támogatások pörgetik a piacot, ezért ilyen magasak az árak. Ott pedig a legtöbben máshogy állnak a pénzhez, nem spórolnak, mert könnyen jött könnyen megy, "ingyen pénz". (Ezt mondjuk én sem értem miért gondolkodnak így, de ez van)


Illetve nem mindenki átlagfizetést keres. És a matek sem ilyen egyszerű. Igaz hogy egy napra mondjuk 60 ezer egy szaki munkadíja, csak az átlag polgár nem egy hanem két nap alatt csinálja meg ugyanazt, mert nincs gyakorlata, több mindennek utána kell nézni stb. Plusz bérelni kell pár gépet mondjuk 10-15 ezerét, ha olyan a munka. Akkor máris ott vagyok, hogy napi ~25 ezret spóroltam a szabadnapomon. Tehát ha havi nettó 600-at keresnék (bárcsak), akkor már jobban megérné kihívnom a szakit (persze további kérdést vet fel az, hogy ki fogja kísérgetni amíg én dolgozom, de tételezzük fel hogy lesz otthon valaki)


És vannak olyan munkák is, amit nem "illik" maszekba megcsinálni. Én is burkolok, összerakok egy fészert, kifestek, lebetonozom a járdát, és még sorolhatnám. De pl. villany vagy gáz szereléséhez még akkor is szakit hívnék, ha egyébként úgy gondolnám hogy értek hozzá és meg tudom csinálni magamnak.

2022. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Azért van rá kereslet mert az emberek sok dologra azt hiszik, hogy nem tudják megcsinálni szakértelem és szerszámok hiányában. Vettűnk egy lakást ami teljesen le volt pukkanva. Amit tudtunk megcsináltuk mi magunk. Bontottunk, véstünk, festettűnk, elektromos hálózatot cseréltünk segítséggel, ajtót építettünk be, szanitert szereltünk. Amit nem mi csináltunk azt ismerőssel végeztük el úgy, hogy mi segítettűnk neki. Mindezt úgy, hogy nem értettünk hozzá a feladat elvégzése előtt a Youtuberól tájékozodtunk, tanultunk. Az ismerőseinktől kértünk tanácsot és szerszámot, ami nem volt azt vettűnk. A 40 négyzetméteres lakásra így 2 milla ment rá. Szakemberekkel 2-3 millióval drágább lett volna. Igazából semmit nem k*rtunk el, minden sikerült. Nem lehet semmiről megmondani, hogy nem szakember csinálta. Az mondjuk igaz, hogy nagyon sok hétvégénk ráment. De megérte. Én is sokat gondolkoztam, hogy más aki szintén nem multimilliomos miért nem próbálja meg mint mi. Szerintem a legtöbb ember azt gondolja, hogy ördöngös dolgok ezek és nem gondolja, hogy meg tudná csinálni.
2022. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon el vagy tévedve: NEM keresnek egy napi munkával 50-100 ezret, csak te fieetsz annyit esetleg. Ez az ár nagy része nem a dolgzóké, meg nem is a fönöké, hanem egy csomó egyéb kiadásra megy el.

De ha sokallod, akkkor próbáld meg te megcsinálni, az ugyan valamivel olcsóbb lesz, csak éppen az eredmény sem lesz semmire sem való!

2022. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

"hogy kereshetnek meg 1 napi munkával 50-100 ezret?"


nem annyit keresnek hanem annyit fizetsz nekik. Adóznak, benzin, könyvelő, szerszám, stb. A végére a megmarad 20-30 ezer. Ráadásul ők vállalkozók, kockáztatnak.

2022. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt kevés a szakember, másrészt a családtámogatásnak álcázott építőipari pénzosztás pörgeti a piacot, harmadrészt, a hozzá nem értő tákolás helyett, ma már van igény a minőségi munkára.

Egyébként pedig meg kellene tanulni végre, hogy az árbevétel nem egyenlő a profittal

2022. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

A támogatási pénzekből csak számlás munkákat lehet végezni, így kénytelen vagy 2-3-4X-er annyit fizetni.


Annak idején mi nyertünk felújításra 1,1mFt-ot, ami 40%-os támogatás volt, körbekérdeztünk, árajánlatokat kértünk, hogy 1,1mFt támogatásból +1,65mFt önerőből mi minden kerül ki és a végén támogatás igénybevétele nélkül 2cm-er vastagabb szigetelésünk lett 1,4mFt-ból.


Napelem telepítésnél, hiába vagy kivitelező, nem csinálhatod magadnak a támogatási összegből, csak a kijelölt cégeket megbízva, ami még 50%-os támogatás esetén is bukóra jön ki sajáthoz képest.

2022. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Mi változott?

Senki sem akar kétkezi munkából megélni. Kevés a szakember és a szakemberek jelentős része inkább külföldön próbálkozik jobb fizetés reményében. Mert külföldön sincsen szakember.

Így, a szakemberek mocskosul sok pénzt el mernek kérni.

Hogy miért van ez? Egyszerű: Egy film vagy sorozat főszereplője sem kőműves, burkoló, ács, festő. A fiatalok nem látják, hogy ezek menő szakmák lennének, a szakmabeliek is azt mondják, hogy ezek kemény, nehezen elsajátítható szakmák és sok gyakorlatra van szükség, hogy az ember profivá váljon.

Minnél kevesebb a konkurencia, annál többet el lehet kérni.

A legröhelyesebb az egészben az, hogy ezeket a szakikat kénytelenek kifizetni az emberek. És ezekben a szakmákban annyi kifogás és technikai magyarázat található, hogy az hihetetlen. Simán palira veszik a szakemberek a népet és teszik ezt főleg a legtehetősebb cégvezetőkkel, meg azokkal, akik nap mint nap játszák a főnököt. Ilyenek a modern magyar valós szabadkőművesek.

2022. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Ilyen árak mellett hamar eljutunk oda hogy tényleg mindenki magának végzi el majd ezeket a munkákat, az állami támogatások sem fognak menni örökre, egyszer kipukkan a lufi vagy csak lassan leereszt akkor nem kell majd annyi villanyszerelő, kőműves stb... a "felszteroidozott" épitőiparba, megint csak a külföld marad nekik ahol normális bért kereshetnek és egyáltalán kapnak munkát, úgyhogy nem lennék irigy a mostani szakikra. Már az anyagárak brutálisak, 100 ezerből kihoztam egy nagy szoba állmennyezetét 3 éve kb, úgyhogy benne volt minden profilok, karton, gipsz, festék, egy hete csak a vas profilok kerültek annyiba ugyanekkora szobára, hát az én fizum ennyit nem emelkedett ahogy elszálltak az árak. Az lehet hogy kevés az olyan szakember aki alkalmazott rabszolga akar lenni, de viszont sok az egyéni vállalkozó minden szakmában, az ilyen támogatásokra repülnek ők rá, hát nem egy nagy életcél...
2022. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!