Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell számlázási címet...

Miért kell számlázási címet megadni, ha nem kártyával fizetek és nem is házhoz kérem a csomagot?

Figyelt kérdés
Valószínűleg illene ezt tudni, csak nekem most életem első önálló vásárlásánál kicsit furcsa volt, hogy az mindenképpen kell. Magához a számla kiállításához kell hivatalosan vagy arra szolgál, hogy mikor átveszem a csomagot a postán, le tudjanak vele ellenőrizni?

2023. jan. 17. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Számlát kell kiállítaniuk. Ehhez pedig kellenek a megrendelő adatai. A postán a személyiddel igazolod, hogy neked jött a csomag.
2023. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval, ha jól értem a számla anélkül nem is adható ki. Köszönöm
2023. jan. 17. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Internetes vásárlásnál mindig kell számlát írni, nyugta nem elég. Minden számla kötelező eleme a vevő neve is címe. Az átvételhez semmi köze sincs.
2023. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Első! Tévedés! Semmi köze a számlának a szállítási címhez. A kettő minden adatában eltérhet.

A számlaadatok nem is szerepelnek a csomagon.

2023. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Mindig a lakcímkártyámon szereplő címet adom meg számlázáshoz magánszemélyként.
2023. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
Jogszabályi kötelezettség. Nem a tied, hanem az eladóé, hogy szlát állítson ki
2023. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A számla kötelező tartozéka a vevő neve és címe. Cég esetén az adószáma is. Sőt, elvileg ellenőrizni is kellene kiállítás előtt, hogy az adószám élő vállalkozásé-e, és egyezik e az elnevezés.

A szállítási címnek nincs semmi köze a számlázásihoz. Ez utóbbi a csomagon sehol nem szerepel.


Kérhetem így a számlát:

Gigliola Radič, Kisnagyháza, Tihany utca 5.

És szállítási cím:

Efraim Muhmad, Tornyosgéza, Petrovics utca 142.

2023. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!