Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elsősorban ügyvéd, jogász...

Elsősorban ügyvéd, jogász válaszát várom. Ügyvédnő, aki előző perben az én jogi képviselőm volt, napokban házhoz ment a férjemhez, akitől most válok. Már eleve gusztustalannak tartom, hogy most az ő jogi képviselője lett, de hogy még házhoz is megy?!

Figyelt kérdés

Kérdés az lenne, hogy valóban van e olyan szabály, hogy hasonló vagy azonos perben, ahol még nem telt el a 10 év az iratkezelés miatt, etikai okokból nem vállalhatja el az ellenérdekű fél jogi képviseletét. Továbbá, mennyire törvényes egy ügyvédnek házhoz járni?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2022. okt. 26. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy az ő jogi képviselője lett?

Mehetett oda magánemberként is.

2022. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez jogilag nem fér össze. Vissza kell adnia az ügyed, és ne bízz meg benne!
2022. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

Ha jól értem egy korábbi férjedet semmizted ki az ügyvédnő segítségével, és most készülsz az "új" férjedet kisemmizni, de ő pont azt a válóperes ügyvédnőt bízta meg, akit korábban te.

Joga van, nincs kizáró ok, nem függenek össze az ügyek.

2022. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak :

Onnan tudom, hogy a bírósági iratokból, amin kitűzték a tárgyalás időpontját már szerepel a neve.

Harmadik válaszadónak:

Nem ismer, milyen alapon kritizál? Egy fillér nélkül jöttem el attól a beteg pszichopatától. Ha nem ért hozzá, hülyeséget ne írjon! Köszönöm!

2022. okt. 26. 15:31
 5/7 A kérdező kommentje:
A második választ köszönöm szépen !
2022. okt. 26. 15:31
 6/7 anonim ***** válasza:
3# vagyok, akkor bocsánatot kérek, hibásan asszociáltam, félig értelmeztem csak a kérdésed.
2022. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Két évig nem vállalhat ellened pert, ha a jogi képviselőd volt.
2022. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!