Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan "elit"...

Miért mondják sokan "elit" helynek Óbudát?

Figyelt kérdés
Teli van az egész kerület szeméttel meg hajléktalannal.

2023. jan. 20. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Kimondja? Szerintem nem túl elit. Átlagos.
2023. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Te most a teljes III. kerületről beszélsz, vagy konkrétan Óbuda városrészről? Ez utóbbi a legjobb budapesti városrészek egyike, de úgy összességében maga a kerület is a jobbak közé tartozik: Csillaghegy, Solymárvölgy, a lejtős utcák, vagy épp a békásmegyeri ófalu. Maga a lakótelepi rész nyilván kevésbé vonzó, de ez csak egy kis része a kerületnek.
2023. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Senki se mondja elitnek. Full gagyi itt élek és a legleprább része Budapestnek Óbuda. Az emberek borzalmasak. Hajléktalanszálló is van itt sajnos és rengeteg lezüllött alak. JA és nagyon sok az öregember.
2023. márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Tágabb értelemben Óbudaának hívják az egész III. kerületet, de korábban ez nem így volt. Péládul a rendkívül lepra Békásmegyer korábban nem volt Óbuda része. Egyébként a 70-es évek elejéig egy kimondottan kedves, barátságos kisváros jellege volt, a hegyoldalban szőlőt műveltek, lent a kis utcákban jártak-keltek a művészek, rendes polgárok. Aztán felépültek a panel lakótelepek és a kerületben megjelent egy nem éppen szalonképes társadalmi réteg.

De egyébként a mai napig a III. kerületi panellakások sokkal drágábbak, mint mondjuk a X. vagy XV. kerületiek, a tégla lakások és házak áráról már nem mis beszélve.

2023. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es pedig a X. és XV. kerületben is ugyanilyen nem épp szalonképesek laknak mint a III. kerületi lakótelepen. Mi a különbség? Semmi!
2023. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó kerület, dolgoztam is Csillaghegyen korábban aztán be is költöztem Aquincumhoz. Nyugis, zöld övezet, közel a Római-part. Ezerszer inkább lakok itt, mint a húgyszagú belvárosban vagy a Határ útnál. Szerintem Óbuda nagy része még így is Budapest elitjéhez tartozik, Pesten kb. egyik kerület sem veszi fel vele a versenyt. De ez csak az én meglátásom, engem mindig is Buda vonzott jobban.
nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!