Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen könyveket szoktatok...

Milyen könyveket szoktatok olvasni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 28. 12:28
 1/10 anonim válasza:
80%
Szerintem ez nagyon személytől függő dolog. Meg nálam hangulattól is. Én például, 14 vagyok, de sosem olvastam SZJG-t, LOL-t, ilyeneket. Én mindig történelmi, krimis voltam. Rengeteget olvasok a holokausztról, Bizáncról, ügynökökről.
2023. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért kérdeztem :)

Kíváncsi vagyok, hogy korosztálytól függetlenül mit olvasnak az emberek, hogy bővíthessem én is az érdeklődési körömet, esetleg találjak valami igazán jót.

2023. jan. 28. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mostanság például Carl Gustav Jung könyveit olvasgatom szabadidőmben, mivel érdekel az ilyesmi, pedig teljesen más jellegű szakra járok egyetemen. Gyerekként a Harry Potter könyveket nagyon szerettem, kicsit idősebben pedig Stephen King műveit olvastam nagy érdeklődéssel.
2023. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Leginkább romantikus és/vagy disztópikus, fantasy könyveket olvasok, volt már olyan, ami kilógott ebből a sorból, de igazából ezeket szeretem a legjobban.

A kedvenceim például a Razorland trilógia, a Kalózkirály lánya duológia, Hex hall trilógia, Mara Dyer trilógia, Luxen sorozat, Tigris átka sorozat, és még sok más:D Plusz pont, ha meseszerű a történet, mintha valami krónikát mesélne el az író, vagy legalább ilyen feelingje van, például a Tövisek hercege, A hobbit, The girl who fell beneath the sea, stb stb! (Ha valakinek van ilyesmi ajánlása, szívesen fogadom)


20/L, 7 éve olvasok

2023. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

38 éves vagyok, mostanában nagyon rákattantam a krimikre. Viszonylag új szokásom, hogy bemegyek a könyvesboltba, és totál random választom ki őket borító/cím/leírás alapján, direkt úgy, hogy előtte azt sem tudtam, mi az az író. Így megismertem csomó olyasmit, amiről előtte nem is hallottam.


Szóval nem csak a "szokásos" Dan Brown, Agatha Christie, Robert Galbraith (= J. K. Rowling), José Rodrigues Dos Santos, Stephen King és társai (akiket amúgy egytől egyik imádok és rengeteget olvasok), hanem teljesen - számomra - eddig ismeretlen íróktól is.


Példának okáért így "találtam rá" teljesen véletlenül mostanában az alábbiakra:

- Michel Bussi: Anya nem mond igazat

- Sarah Pinborough: Inszomnia

- Adrian McKinty: A Sziget

Meg még van egy csomó a polcon, amit szépen sorban olvasok majd.


Ezen kívül más műfajt is szeretek persze, pl. szintén a fenti véletlen módon találtam rá Stacy Halls könyveire (Familiárusok, Lelenc, Mrs. England), de imádtam Edward Rutherfurd "London" könyvét is, vagy Ferninand von Schirach-tól a Terrort. (Ez utóbbit először színházban láttam, és azért olvastam el, mert ott nagyon tetszett.) Ja, és persze az egyik örök kedvenc: Jodi Picoult.

2023. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Science-fiction fan vagyok. De semmi Star Wars meg hasonlók (na jó, olvastam az első hármat), inkább a gondolkodtató műveket szeretem. Asimov, Bradbury, Clarke, Dick, Lem, Vonnegut... és a többi.
2023. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 A Piknik az árokparton megvan esetleg(Sztrugaszkij)? Ha nem olvastad még, akkor feltétlenül ajánlom figyelmedbe. ;) Illetve nem sci-fi, de Aldous Huxley könyvei is elég érdekesek. Például a Szép új világ, vagy Az érzékelés kapui.
2023. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Sztrugackij-fivérektől jópár regényt olvastam, de a Stalker-regényeket mindig elkerültem. Nem tudnám megmondani az okát, valahogy mindig találtam érdekesebb olvasnivalót. :)

Huxley Szép új világa abszolút sci-fi, ráadásul alapmű. Illene mindenkinek megismerni, mondjuk az 1984-gyel és az Állatfarmmal egyetemben.

2023. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ez így igaz, Orwellt és Huxley-t viszont nem sorolnám az (általam gondolt) sci-fi világába. Az utópia és a disztópia számomra ettől különálló dolog, mind filozófiai, mind pedig irodalmi értelemben. Mindenesetre örülök, hogy vannak még olvasott emberek a gyakorin. Pacsi!:D
2023. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Mostanában fantasy, de nem vagyok válogatós. Jókai, Jules Verne, Gárdonyi Géza zseniálisak.
2023. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!