Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nőtt rohamosan ennyire...

Miért nőtt rohamosan ennyire a Tiktok népszerűsége?

Figyelt kérdés
Lassan sok közösségi oldalt is megelőz,mi lehet a sikere titka a Tiktoknak?

2023. jan. 29. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tekintettel a szerzői jogokra, így szabadon lehet lopni más tartalmát. Nincs szükség tehetségre sem kreativitásra, elég a mások által kitalált/megírt/rendezett/hangszerelt/felvett dolgokra tátogni és a kezeiddel hadonászni, és ebből nézettséget lehet csinálni.
2023. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Na ezt nem tudom, talán sok a hülye a Földön, én kerülöm az ilyesmit.
2023. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Mert gyors,menő és naprakész.
2023. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit ellenezném az előttem lévőket.

Megjegyzem: ha valaki táncikálós, tátogós videókat fogyaszt, azt fogja látni, dobálni, amit az illető nézeget.


Érdekes, nálam művészeti, rajzos, festős, fotós, programozós short videókat dobál ki...


Az internet és platformjai felhasználótól függ, hogy jó vagy rossz-e.

Ha valaki degenerált dolgokat néz, azt fogja tovább is keresni és az algoritmus az alapján dobálja a tartalmat.


A tiktok és immár a youtube shorts is azért sikeres, mert felgyorsult világunkban sokaknak az agya is ráállt a sok ingerre, impulzusra.

Ennek sok hátránya van, ám ebbe most nem megyek bele, mert nem ez a kérdés.


Egyre több inger idővel nem elégíti ki az embereket, ezért rövidebb és tömörebb ingerekkel teli videókra rácuppantak.


Amolyan függőség.


pl eszik valaki valami kellemesen fűszeres dolgot, legyen chips. ízfokozók stb. a folyamatos fogyasztása alatt kezd unalmassá, megszokottá válni és valami durvább fűszerezésre, ízkombinációkra vágyik az ember.


Holott csak vissza kellene állnia a normál dolgokra és szüneteltetni a chips evést, hogy ismét élvezhetővé válljon.


Ez a tudatos önkontroll nincs meg sokakban. S ez igaz a felgyorsulásra is.


Egyre több a pszichés, célját nem találó fiatal. Mert már nem tudják milyen az énidő kikapcsolt telefonnal.


Magamon is megfigyeltem ezeket, ezért tudatosan korlátozom a dolgokat.

Érzem a két állapot közötti differenciát.

Ám jómagam elemző, megfigyelő, tudatos gondolkodó személyiség vagyok, aki mindent megkérdőjelez.


Sose volt net pl telefonomon, a munkahelyeimen mindig csodálkoztak az idősebbek és korombeliek is. A telefonosnál pedig a kb húgommal korabeli csajszi ledöbbenten nézett rám, hogy nincs net telefonomon.

Első kérdése "hogy bírod ki?" Én: könnyen és tudatosan, majd beszélgettünk amíg papíroztunk.


Szóval a rövid "tartalommal" és sok ingerrel érte el a berobbanását.


youtube nemrég módosította a szerződéseket a tartalomgyártókkal, immár a shorts is hozza a lóvét.


Hátránya mindennek: tompul az agy és a tényleges információ befogadása, tárolása.

Jómagam ezért ellenzem, mert sokan nem tudatosan élik meg mindezt és nem szabnak korlátokat maguknak, amivel önkárosítást csinálnak.


De ugye biznisz mindez. Kereslet-kínálat.

2023. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!