Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Osztrák étlapokon miért...

Báthory Gábor kérdése:

Az Osztrák étlapokon miért vannak árak helyett betűk? Pl.? Wiener Schnitzel A,C (?)

Figyelt kérdés

#Wiener Schnitzel A,C
2023. jan. 29. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Linkelj be egyet, hogy mire gondolsz.
2023. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán az allergéneket jelzik ezzel. Rántotthúsban például tojás és liszt (glutén) van, ami allergén lehet.
2023. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az osztrák (!) étlapokon is vannak árak.
2023. jan. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én eddig még minden oSZTRÁK étlapon láttam árat.
2023. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a mai világban a szabályok lehetővé teszik-e Európában, de korábban a luxus helyeken volt olyan, hogy nincs feltüntetve ár. Több okból. Azok, akik ilyen helyeken megfordulnak nem árat vesznek, hanem egyedi, különleges terméket. Legyen az autó, ékszer, ruha vagy ennivaló. A másik padig az, hogy ad az üzletnek némi mozgásteret, hogy a vevőhöz igazíthassa a számlát (Lásd Esti Kornél kalandjai, azon belül omlette à Woburn)
2023. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!