Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek bírnám a boncolást?

Szerintetek bírnám a boncolást?

Figyelt kérdés

Igazából, egy 17 éves lány vagyok, akit érdekel az anatómia. Már egy ideje rájöttem, hogy valószínüleg halottakkal(boncolással) szeretnék foglalkozni, mert semmi másban nem látok kihívást.(akár boncmesterként, segédként, vagy más részén)

Viszont nem vagyok benne biztos, hogy valóban bírnám-e ezt a munkát csinálni, ha egyszer oda kerül a sor.

Éppen nézegettem az interneten a témával kapcsolatban dolgokat, és elég durva baleseti képeket találtam.(persze cenzúrázatlanul: félbeszakadt test, leszakadt fej, stb... nem linkelem be, mert nem szeretnék senkinek rossz éjszakát okozni) Szóval, tulajdonképpen semmi rossz hatással nem volt rám, nem undorított el, csak egyszerűen sajnáltam az illetőket.

Ez jelentheti akár egy picit is, hogy bírnám, vagy semmisnek vehető ez, hogy bírom, hisz csak egy kép?


Egyébként teljesen normális vagyok, ne ijedjetek meg ( bár ahogy visszaolvasom nem így tűnik:P )

Lehet, hogy csak túlságosan kiváncsi vagyok a fiatalságomból adódóan? És majd kinövöm ezt?


2010. okt. 4. 02:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nagyon szívesen várom az elrettentő példákat a dologtól, és esetleg aki szakmai az elmondhatná a tapasztalatait. Köszi.:)
2010. okt. 4. 02:36
 2/14 A kérdező kommentje:
Épp most néztem meg egy 10 perces boncolási videót... Érdekes nagyon.:)
2010. okt. 4. 02:56
 3/14 anonim ***** válasza:

Edzésként találsz a YouTubeon néhány jó videót, illetve javaslom (nem vicc) az extrem.puruttya.hu-t. Eredetileg egy "vicces" blognak indult, de egész jó erre a célra.


Ha ezt bírod, akkor szorozd meg kettővel (hárommal) és ha még úgyis megy, akkor minden OK. (Mert ugye a hulla bűzlik, folyik, váladékozik, stb.)

2010. okt. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem leszel a szagoktól rosszul, akkor szerintem bírni fogod!
2010. okt. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

[link]



tessék, ha ezt megnézed és nem érzel semmit sem , akkor alkalmas boncmester lesz belőled.

2010. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen időszakom, mikor az akartam lenni, de kinőttem. Bár sztem jó munka, itt legalább már semmit nem lehet alrontani:P

19/F

2010. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 poci-maci ***** válasza:

Na megnézted a videót

én fél perc után kikapcsoltam!

Brutális!

2010. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én voltam már boncoláson. Nem volt büdös, nagyon jól bírtam, de a végén elkezdtem sajnálni az embert, meg hogy most mit élhet át a családja... Ezt nem kellett volna, mert ettől nem éreztem túl jól magam, lelkileg. De nem lettem rosszul, bírtam. Hosszú idő után már csak rutin, nem okoz problémát. 17/L
2010. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Most került alkalom rá, hogy megnézzem a videót. Egyátalán nem undorított el, de azt a szegény fiút nagyon sajnálom:S Így kell ilyen hülyeségeket csinálni, és ilyen felelőtlennek lenni... Borzasztó... Egyébként kezdem azt hinni, mégsincs velem minden rendben, régen nem voltam ilyen. Régen undorított volna ez is, de most csak sajnálatot érzek. (R.I.P.)
2010. okt. 4. 20:32
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat mindenkinek.:) Még van időm gondolkodni:D Egyébként, sztetek nem nevetséges, hogy egy ilyen szakmáért is átlag fizetést adnak? Amit olvastam, az 100 000 ft.(ha ez nem így van, akkor javítsatok ki) Ez a munka rendkívül megterhelő lehet lelkileg is, és ugyan annyi fizetést kapsz mint egy irodai dolgozó aki ott csücsül minden nap a békés kis irodában? Számomra ez érthetetlen.
2010. okt. 4. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!