Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem egy pár elektronikai...

Vettem egy pár elektronikai dolgot de sajnos csak a felét tudtam kifizetni ilyenkor fel tud jelenteni az eladó?

Figyelt kérdés
szóval vettem egy mobilt aminek a használt ára kb 200e ft de nekem azt 400e ft -ért adta el adtam neki 60e ft-ot a többit hitelbe adta ide , meg vettem tőle kb maximum 200e ft értékben de ő azt állítja hogy 800e ft-al tartozok neki és ha nem adom oda akkor fel jelent! Sajnos nincs annyi pénzem hogy egyben adjam oda neki mert megszünt a munkám, mondtam neki hogy heti 30e ft tudok adni neki ebbe ő bele is ment de 2 hónap után vissza mondta hogy ez így még sem jó neki egybe kell a pénz. Azt mondta ha nem lesz meg a pénz akkor a biztonsági őr barátjaival elintéztett engemet. Én mondtam neki hogy ez már zsarolás,fenyegetés.Ő azt mondta nem érdekli. Szerintetek ebőllehet valami bajom a rendőrséggel?
2023. jan. 31. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Bajod nem. Annyiért adja el amennyiért akarja, ha te ebbe beleegyeztél, emiatt nem vonható felelősségre. Ha hagyod magad átverni, az a te dolgod, és hajlandó vagy dupla vagy négyszeres árat is fizetni, akkor hajrá. Ha ő beleegyezett a részletfizetésbe és azt teljesíted, nem merül fel még a látszatja sem hogy át akarnád verni, ő nem tud mi alapján feljelenteni.

A többi része a problémás, hogy uzsorázós módon emelgeti az árakat, és pumpálja ki belőled a pénzt, ameddig csak tudja, hol zsarolással, vagy akár erőszakkal fenyegetéssel. Szedj össze minden bizonyítékot és jelentsd fel, ebben az ügyben te vagy az áldozat és nem ő.

2023. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
LoL
2023. márc. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!