Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyógyult epilepsziás vezethet...

Gyógyult epilepsziás vezethet vitorlázó repülőgépet?

Figyelt kérdés
2006-ban gyermekkori epilepsziával diagnosztizáltak. Egészen 2011-ig kezeltek. Utoljára rohamom talán 2008-9-ben lehetett. A rohamok során végig öntudatomnál voltam, egy-egy ilyen "epizód" "izomrámgás" csak a fél arcomra terjedt ki, a végtagjaimra egyáltalán nem és jellemzően alvás közben ért. Az akkori neurológusom szerint vagy az örökletes hajlam, vagy egy gyermekkori lelki trauma miatt alakult ki, az agyamon semmiféle elváltozást nem találtak. Azóta eltelt 11 év, jelenleg is (hála a jó Istennek) tünetmentes vagyok. A magyar légijog szerint epilepsziában szenvedő személy nem vezethet semmiféle légi járművet. A nemzetközi jogi szabályozás szerint azonban ha valaki epilepsziás volt, de már legalább 10 éve tünetmentes, megkaphatja és az USA-ban általában meg is kapja az engedélyt vitorlázó repülőgép vezetésére. Magyarországon a gyógyult epilepsziásokra vonatkozóan semmiféle engedményt nem találtam. Ki mit tud? Szerintetek vezethetek vitorlázó repülőgépet?

#pilóta #repülés #orvosi alkalmassági #Glider #vitorlázó repülőgép #repülési engedély
2023. febr. 4. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:
54%
Jogi szempontból lehetéges, viszont nem ajánlanám. Az orvosi vizsgálaton kiderül minden.
2023. febr. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!