Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha feladok a postán egy...

Ha feladok a postán egy csomagot és elkeveredik, akkor ki fizeti meg az árát?

Figyelt kérdés
Vett tőlem egy lány cipőt. Kifizetett mindent előre, de attól félek, hogy nem jut el hozzá a csomag, eltűnik. Lefotóztam neki a feladószelvényt, tehát láthatja , hogy én feladtam. Ilyenkor ki téríti meg az eltűnt csonag árát?

2023. febr. 6. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem lenne full kamu a kérdés, akkor még el is hinném. Barátkozz az ajánlott, és a tértivevényes csomagküldemények fogalmával.
2023. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Postan marado ajanlott levelkent lett feladva, de felek hogy eltunik. Ebben mi a kamu? Ezert utalom ezt az oldalt, hogy mindenre ramondjak hogy kamu. Ha eltunik, es nem kapja meg akkor kitol varja majd vissza a penzet? Tolem vagy a postatol kovetelheti? Feladtam, szerintem odaer eppsegben, de ha eltunik...ennyit szerettem volna tudni
2023. febr. 6. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogosult a postai küldemény elvesztése vagy megsemmisülése címén kártérítési igényét a küldemény feladásától számított tizenötödik naptól kezdődően 6 hónapos jogvesztő határidőn belül írásban jelentheti be a postai szolgáltatónak.2022. nov. 22.
2023. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van, és olvasd el még egyszer a feltételeket.
2023. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BlackSword ***** válasza:

#1!!! Milyen az az ajánlott csomagküldemény??? Mesélj már róla, mert még életemben nem hallottam ilyenről...



Na de hogy a kérdésre is válaszoljak... Mivel van ragszámod, így Te is nyomon tudod követni a posta.hu oldalon a nyomonkövetésnél... viszont adok egy jó tanácsot: fél kilo felett már jobban megéri (olcsóbb) PM csomagként feladni, PM ajánlott levélként...

2023. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 nem ertem, hogy az elso mit kotekszik, szerintem teljesen rendben volt a kerdesem. Mindenre ramondjak mar lassan, hogy kamu. Paranoias emberek.
2023. febr. 7. 17:43
 7/8 BlackSword ***** válasza:
Egyébként senki... Pm ajánlott levélre nincs értékbiztosítás...
2023. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te vagy a termék eladója, te adtad el a vevőnek, te vállaltál felelősséget, hogy eljuttatod hozzá, szóval a vevő felé te vállalsz felelősséget. Te adtál megbízást a postának, hogy szállítsa el a címzettnek. Nálad vannak a küldemény dokumentumai, te tudod bizonyítani, hogy egyáltalán feladták, a posta számára ez a te csomagod, aminek ő csak címzettje. Ha neki nem tudják kézbesíteni, akkor neked hozzák vissza, mivel te adtad fel. A postának te vagy ügyfele, nem a vevő. Amíg a vevő nem kapja meg a csomagját, addig te tartozol felelősséggel a vevőnek - amit te hajthatsz be a postán, ha tudsz.
2023. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!