Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Gyakori, hogy feladott poggyás...

Gyakori, hogy feladott poggyász elkeveredik a reptéren?

Figyelt kérdés
Hogy lehet a leghatékonyabban megakadályozni? Interjúra megyek és a mérete miatt nem vihetem fel az utastérbe a mappát ami arra kéne, csak ha veszek neki még egy jegyet. Bőröndben viszont elfér, csak nagyon félek, hogy esetleg elkeveredik leszálláskor. Szerintetek mit kéne csinálni?

2018. márc. 9. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem gyakori. És te személyesen nem tudod megakadályozni, ugyanis hiába ragasztasz rá egyedi koponyányimonyókos matricát, mert nem a kinézetük alapján azonosítják a csomagokat, hanem egyedi VONALKÓD alapján. Az pedig nem tud leesni róla, mert karszalagszerűen ráragasztják. Tehát a csomagod nem tud elkeveredni, mert mindenhol van vonalkód-leolvasójuk.
2018. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb. 20 eve utazok repulon, eddig egyszer sem kallodott el a borondom, de utaztam olyannal akinek igen

ahogy elozo irta, vonalkod alapjan azonositjak a csomagokat, elofordul, hogy vmelyiket rossz gepre teszik fel, es ez csak akkor derul ki, amikor megerkezel a celallomasra, es nem jon a csomagod a futoszalagon

ilyenkor oda kell menni a borond pulthoz es panaszt tenni

a becsekkolasnal kapsz egy kodot (nekem az utlevelre szoktak raragasztani) ami ugyanaz a kod, mint amit a borondodre tesznek ra

szoval ezzel a koddal tudsz panaszkodni a pultnal, ok a rendszerben megnezik, hogy epp hol jar a csomagod

ilyenkor meg kell adni nekik egy cimet (pl. a hotel cime, ahol megszallsz) es erre a cimre fogjak kiszallitani ingyen a borondot, miutan megerkezik utanad, ami lehet akar masnap de lehet akar 2 nap mulva is

megakadalyozni az elkallodast sajnos nem tudod

amit tehetsz, hogy elviszed magaddal elektronikus formatumban a mappa tartalmat, es ha nagyon muszaj, helyben kinyomtatod ujra (mar amennyiben olyan a tartalma hogy lehet)


amit tudok javasolni, hogy tegyel a borondodre valami megkulonbozteto dolgot

en nagyon csunya, nagyon szines karacsonyi szalagot szoktam a kallantyura tekerni

ez az anyag eleg eros, letepni nem lehet, es eleg latvanyos, amikor a sok fekete borond kozott jon a szalagon a te fekete borondod, mar messzirol latni fogod, hogy az a tied mert virit rajta a szalag


ez azert fontos, mert velem egyszer elofordult egy repteren, hogy valaki levette a borondomet a szalagrol

ez a repter olyan, hogy a borondos futoszalag kozvetlen a kijarati ajtonal volt!

lattam, hogy jon a borond es lattam, hogy egy kez benyul es leemeli a szalagrol a csomagomat

rohantam utana, egy idosebb no volt, mar kint volt az ajton, a repteren kivul, mikor megkocogtattam a vallat, hogy kie ez a borond, a no ranezett es elkekult, hogy uristen masnak a csomagjat akarta magaval vinni (nem lopni akart, szenttul azt hitte, hogy az az o csomagja, de erted, ha nem veszem eszre, akkor maig kereshetnem, hogy kinel van a bugyim/zoknim :D

2018. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előfordul, én korcsolyázok és mindig van egy-két olyan verseny, ahol azért lép vissza valaki, mert a csomag elkeveredett. De általában nincs gond..
2018. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!