Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miből gondolják,hogy pánikbete...

Miből gondolják,hogy pánikbeteg vagyok? Miért olyan biztosak benne

Figyelt kérdés

25 éves fiatal nő vagyok.

Az egész úgy kezdodott hogy nekem mindig magas volt a pulzusom,ha egy kicsit mozogtam már majdnem ki akart esni a szivem a helyerol,de nem éreztem rosszul magam. A vernyomasom alacsony volt.

Es kb 3 hete haza fele jottem a boltbol lezsibbadt mind a két lábam és rosszul lettem. Égett a fejem mindenem,mentot kellett hivni.be se akartak vinni azt mondták h pánikroham.

Született egy kisbabám a 30.'dik hétre aki a koraszulott intenziv osztályon van ,es azt mondtak h valoszinu ez miatt lettem rosszul mert a vervetel es az EkG nem mutatott semmit.

De nekem azota is nagyon rossz erzesem van.ugy erzem mintha aüres lenne a szívem,mintha nem dobogna,folyamatosan a pulzusomat nézem. A vernyomasom kb 126 a pulzusom mostanába 64 ,78 és egyaltalan nem erzem igy jol magamat. Mi lehet ez az egesz es niert most jott ki rajtam? Az ekg meg a vervetel biztos hogy ki mutatta volna ,ha valami baja van a szivemnek? És mi ez az erzes mintha nrm dobogna a szivrm? Mikor gyogyulok meg egyaltalan? ;((



2023. febr. 8. 13:45
 1/10 A kérdező kommentje:
A szorongás elég jól elmúlott de valamiért mindig vissza jön
2023. febr. 8. 15:07
 2/10 Senior Séf ***** válasza:
100%

A vérvétel nem mutat ki semmit a pánikbetegségből. De nézzük, mi is ez az egész cécó veled. Hallottál már a mellékvesékről? Ezek a szőlőszemnyi szervecskék a veséd tetején csücsülnek, és a szervezeted üzemanyag tartályaként, életerő tankjaiként működnek. Csapatban működnek a pajzsmirigyeddel és a többi hormontermő szerveddel. Ha kifáradnak, csúnya dolgokra képesek.

3 fő csapásirány mentén tudod belesodorni magadat abba, hogy kifáradjon és kiégjen ez a tengely és ennek eredményeképpen krónikusan úgy érezd magad, mint akiből kiszipolyozták az életerőt. Nézzük, hogyan is jutottál el a “mellékvese fáradtságig”?

• Az egyik a lelki-és emocionális stressz, aminek a terhei alól a legnehezebb mentesíteni magunkat, sőt, igazából nem is lehetséges a 21. századi világban, amiben élünk.

• A másik fő ok a vércukor szint egyensúlytalansága, mert amikor helytelen étkezéssel felküldöd a vércukor szintedet az egekbe, akkor hirtelen le is fog esni, és ez a vércukor hullámvasút egy belső, láthatatlan stresszhelyzetet generál a szervezetedben, aminek a hatására kitaláltad melyik szervednek kell lereagálni a helyzetet extra kortizol, vagyis stresszhormon termeléssel? Igen, a mellékveséknek!

• A harmadik hozzájáruló szintén láthatatlanul munkálkodik a háttérben, ez a bélrendszer egyensúlytalanságai. Hiszen ha valamilyen diszbiózis vagy krónikus fertőzés ólálkodik a bélrendszerben, az szintén belső, láthatatlan stresszként ró terhet a szervezetre, leterhelve ezzel a mellékvese tengelyt.

Ha ehhez még hozzáveszed a terhességet, amit nem véletlenül hívnak másállapotnak, ill. a szülés okozta hormonális hintát, könnyű belátni, hogy szervezet legyen a talpán, amelyik külső segítség nélkül kezelni tudja a helyzetet.

2023. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor most mit kéne csinálnom? Minden eredményem jó lett. Csináltak vervetelt,ekg-t és nyugtatot irtak fel hogy szedjem de mivel nem akarom magam nyugtatozni ezert magnéziumot kezdtem el szedni napi 2x. Azota valamennyire jobban erzem magam
2023. febr. 11. 20:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Miert kuldtek csak igy haza a korhazbol es miert mondtak hogy ez majd el fog mulni? Es lehet e koze a szules utani depressziohoz?
2023. febr. 11. 20:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Vércukor mérésem is volt de annak is jo lett az eredmenye tehát az egészségemml nincs gond kulonben nem engedtek volna csak így haza
2023. febr. 11. 20:46
 6/10 A kérdező kommentje:

Amit még nagyon nem értek h mindig alacsony volt a vernyomasom es magas volt a pulzusom. És ez most hirtelen megváltozott.. a vernyomasom magasabb lett a pulzusom alacsonyabb.

Megfordult ez az egész dolog és egyszeruen nem tudom elhinni hogy se az Ekg se a vervetel nem mutatott ki semmit.

Mitol valtozott hirtelen ennyit q pulzusom es a vernyomasom? Hiába mennék orvoshoz mert ugyse fognak velem foglalkozni. Multkor is azt mondtak hogy jók az értékeim. De azért én félek hogy nehogy valami bajom legyen :/

2023. febr. 14. 18:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Hova menjek ezzel vagy mit csináljak?
2023. febr. 14. 18:25
 8/10 Kései Sirató ***** válasza:
Menj pszichológushoz, a barátnőm is pánikbeteg és neki sokat segített a pszichológus.
2023. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet hogy akkor fogok meggyógyulni amikor haza adják a kisfiamat. Minden nap vele álmodok hogy itthon van velem.

Vannak kisebb rohamaim olyankor olyan mintha nem is az én testembe lennék,semmit nem érzek.

A pszichológus mit tud csinálni? Gyogyszerg szedni ndm akarok mert gyerekeim vannak , a problémámat sejtem. Valoszinu hogy a koraszules viselt meg es az hogy nagyon a szivemre vettem hogy a gyereket nem hozhattam haza. Kb 3 hete tart ez az állapot de miután haza jon a gyerek es meg mindig nem mulik el akkor el fogok menni egy szakemberhez csak féltem a gyerekeimet.. nehogy teljesen bolondnak nézzenek aztán még a végén veszélybe sodrom a gyerekeket is .. ettol felek h megtudja mindenki ezert nem merek elmenni . Eddig semmi tunetem nem volt. A szules utan kezdodott minden :(

2023. febr. 15. 17:38
 10/10 Kései Sirató ***** válasza:
Lehetséges. Kívánom, hogy mielőbb hazamehessen a kisfiad! Jó egészséget mindkettőtöknek!
2023. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!