Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik lenne a jobb szerintetek?

Melyik lenne a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

A nemzeti közszolgálati egyetem hadtudományi és honvédtisztképző karán, vagy az Óbudai Egyetem mérnökinformatikusi szakán gondolkozom.


Idén megyek egy 2 éves Mérnökinformatika Foszk-ra utána szerintetek inkább maradjak az informatikánál(azon belül is a software tervező/fejlesztő), vagy inkább menjek el a tiszti képzőbe?


Egyszerűen nem tudok dönteni, azért megyek most 2 év Mérnökinfó Foszk-ra mert amíg fizikálisan teljesen fel nem készülök a katonaságra addig elkezdem a mérnökinfó szakirányt ami szintén nagyon vonz.


így látom a szakokat:

Mérnökinfó:

-Előnyei

Magas fizetés, programozás, rengeteg probléma amit meg kell oldani, matematika, békés munka, hűtött/fűtött iroda.


-Hátrányai

Egy idő után unalmas, ha a toppon akarok maradni akkor a határokig kell feszítenem a tanulást, megöli a szabadidőt.



Katonaság:

-Előnyök

A fizetés jó, fizikum folyamatos fejlesztése, fix munkahely, mentális képzés, egy nagy család akik egymásért felelnek, fegyelem tisztelet tekintély. Ha háború lesz pár éven belül akkor nem közkatona leszek.


-Hátrányok

Kirendelnek 300km re a házamtól, vagy külföldre, nem éppen veszélytelen foglalkozás, ez is megöli a szabadidőt de nem annyira mint az infó.



Ha valahol hülyeséget írtam kérlek javítsatok ki, ez csak szerintem van így, ha leírjátok a véleményeteket akkor megkönnyítitek a döntést.



2023. febr. 15. 13:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Neked kell igazából megválaszolni ezt.


Ahogy vannak nők, akik lebabáznak, vannak, akik karriert építenek s nem akarnak gyereket.


Neked kell érezni, hogy melyik jövőkép áll hozzád és személyiségedhez közel.


Javasolgathatjuk a két opció egyikét, de akár mondhatom, legyél vállalkozó vagy varrj... Nem hiszem, hogy helyes lenne idegenként meghatározni, véleményezni azt, amihez semmi közünk.


Ha ismernélek x éve akkor se akarnék ilyenbe bele szólni, max barátként mondanék egy véleményt s azzal zárnám "haver, ez a te életed".


Az más lenne, ha pl adott opciók egyikén dolgoznék vagy lenne tapasztalatom és megosztanám azt.


Pl gondolkodom a fogtechnikus szakon, egy barátunkhoz járok el besegíteni, így megtapasztalva elválik, mennyire érzem magaménak, eddig tetszik. Ám alapon művészeti, alkotói beállítottságú vagyok, több ágat kipróbáltam, némelyik pedig hobbiként megmaradt.


Pl jómagam nem menék katonának, fizikumot itthon is tudom fejleszteni, edzeni. Sőt ülős munkák mellett nagyon jók a reggeli edzések.


Az állítható magasságú asztalok is előnyt jelentenek.

Fel lehet dobni a monoton dolgokat, vagy ha azt közvetlen nem is, de a szabad időt érdemes változatossá tenni.

2023. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!