Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiús lányoknak milyen tulajdon...

Fiús lányoknak milyen tulajdonságaik vannak?

Figyelt kérdés

2023. febr. 15. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
fiús
2023. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kívül vagy belül érted?


Jómagam pl imádok alkotni sok ágon, szakon.


Barkácsolok, szerelek is. Pedig körszoknyás, magassarkús, blézeres nő vagyok. Sokakat meglepek és jól is csinálom, amikkel foglalkozok.


Párom anno kapcsolat elején leblokkolt egy pillanatra.

Nála voltam és megláttam az akkor nemrégiben vett fúró szettet, akkoriban én is terveztem venni, mert untam, hogy fathertől kell elkéregetnem.


Kíváncsi csillogó szemekkel nyitottam a ládát ki és lelkesen kipróbáltam. Szegényem meg csak nézett, hogy túl rutinosan kezeltem.


Ahogy rajznál is látszik az eszköz fogásából, használatából a rutin.


Pár boltban is csak néznek, amikor veszek alapanyagot vagy/és eszközt.


Mintha megzavarodna az agyuk, nem tudják hova tenni a külsőm, fiatal arcom vs dolgaimat, tulajdoságaimat.


Ám általánosítani se szabad, ezért se helyes a kérdésed.


Mindenkit érdemes megismerni a maga módján.

2023. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, 1-es, annak semmi köze ahhoz, hogy “fiús”.

A műszaki érzék, a technikai ügyesség nem csak férfi tulajdonság.


A társadalmi sztereotipiák már eltűntek, hogy polgár asszonyok, nők nem végezhetnek semmiféle fizikai munkát, amivel “összepiszkítják” magukat.


Amióta ez megváltozott, a műszaki egyetemeken majd fele arányban szereznek nők villamosmérnöki, építészmérnöki diplomát.


A háztartási munkába belefér a szifon szétcsavarása , tisztítása, összerakása, szög beverése, tipli befúrása.


Dédanyáink vidéken minden évben kimeszeltk kivül-belül a házat.


Fentiek nem “fiús” lányok és nők/ asszonyok, hanem kreatívak.


Fiús lánynak a vagányabb lányokat tartják, akik attól függetlenül nem leledzenek szereptévesztésben, egészségesek.

2023. febr. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!