Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy hagyjam el a rossz,...

Hogy hagyjam el a rossz, időpocsékoló szokásaimat?

Figyelt kérdés

Szeretnék főként 3 dologra koncentrálni: tanulás, edzés, szocializáció

Viszont azt veszem észre, hogy csomó olyan kis apró dolgot csinálok, aminek nincs értelme, és ez konkrétan megeszi az időmet, mire észreveszem magamat már a nap fele el is tellett. Pazarlom minden értelmetlen dologra az időmet, és ezek helyett tudnék koncentrálni a fontos dolgokra.


Ezek a fő dologok amikről szeretnék leszokni:

- Az egyik, hogy amikor reggelizek, akkor van, hogy a zabpelyhemen elnyammogok 1-2 óráig is, közben pedig csak pörgetem a youtubot/gyakorit és nem csinálok semmit, mire megeszem a reggelit már majdnem dél van.

- A másik az az, hogy a youtube shorts-okat pörgetem, van amikor több órán keresztül is, főként amikor eszek, de ezt nap közben is szoktam

- A harmadik pedig ez az oldal, kezdetben csak azért regisztáltam, hogy értelmes kérdéseket írjak ki, viszont mostanában már óránként 6-7x ránézek az oldalra és töltöm az időt rajta.


Ezt a 3 dolgot szeretném elhagyni, mit javasolnátok ami megtudja oldani a problémámat?

Próbáltam már, hogy nem csinálom ezeket, de ez visszatérő dolog nálam, kb. 1 hét múlva ugyanúgy visszajönnek ezek a szokások. Az oldalakat letiltani meg nem akarom, mert youtube-n vannak értelmes videók, amik például segítenek a tanulásban ha rákeresek az adott témára, illetve itt a gyakorin is ha valamit nem értek, kitudok róla írni kérdést. Viszont az a baj, hogy nem csak ezekre használom ezeket az oldalakat.



2023. febr. 16. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Az agyad ingereket, impulzusokat keres, erre a legegyszerűbb és kézenfekvőbb dologhoz nyúlsz: internet.


Keress más dolgokban pörgést. Pl bicózás a városban az emberek között. Hobbik, aktív tevékenységek.


Jómagam direkt nem is igényeltem mai napig netet telóra. Tudatosan szüneteltetem is.

Adott hétvégéken nem vagyok elérhető, adott projekt heteken pedig csak személyesen vagyok elérhető előre megbeszélt időpontokkal.


Reggelente csekkolom e-maileket, rendeléseket és annyi.


Gyakorit én is időnként megpörgetem, de csak azért mert van, hogy rám jön a segíteni jó érzés.

Ez viszont valószínű, hogy egy fajta kompenzálás.


Mint olvashattad, időponthoz kötöm a találkozókat és finoman mondva, nem mindenki szivleli ezt a szigort részemről.


S nem mindenki fogadja elnézésemet, meg nem értik korrekt indokokkal érvekkel se alá támasztva.


Úgy vagyok az idővel, hogy mindenkinek van sajátja és azt tisztelni kell. A találka idejének egyeztetése pedig azért van, mert egymás idejére tekintettel vagyunk és eressük a közös szabadidőt.


Annak nincs értelme, hogy spontán eljön, kizökkent (amúgy is idő mire ráállok egy feladatra), így nem haladok és nincs jó kedvem, távozásra kérem, amire jön a hiszti és más idejének nem tisztelete.

+a sajátját se tiszteli, hiszen potya kör.


De pl neked lehet jót tenne az ilyesfajta inger, ami kizökkent és nem engedi meg, hogy kezedbe vedd a telefont.


Sőt mellettem nem is veszik elő, mert tudják, hogy simán ott hagyom az illetőt, aki nem tud találkozón meglenni telefon nélkül.

2023. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ui.: meg kell tanulni az énidőt magadra fordítani.


Az se gond, ha pl 2 órát zabkásázol és pl önmagadon elmélkedsz.


Nekem napi szinten reggel, este 1-1 óra lazulás van a meleg vízben tea mellett.

Lassan csobbanok is.


Önismereti dolgoktól az ötletekig mindenen elmélkedek.

2023. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem szokás hanem függőség. Mint a legtöbb embert,téged is beszippantott az internet világa.

Lehet hogy ódivatúan hangzik de,próbáld meg hogy magazint vagy újságot veszel és pl reggelizés közben maximum addig ülsz az ételed előtt amíg végig nem nézed az újságot/magazint. Vag ami még szóba jöhet az a keresztrejtvény,mert azzal "tágítod" legalább az agyadat is.

2023. febr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
Az egyik legnagyobb kibäszás magaddal, ha étkezés közben netezel, vagy bármi egyebet csinálsz. Evés közben a paraszimpatikus idegrendszert kell bekapcsolni, hogy emésztési folyamatok rendben lezajlódjanak.
2023. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lépésről lépésre
2023. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!