Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Köteles-e a posta jegyzőkönyve...

Köteles-e a posta jegyzőkönyvet felvenni sérült küldemény esetén? Jogosult vagyok-e kártérítésre?

Figyelt kérdés
Üzemorvosnál voltam én és az asszisztensem hétfőn. Nem adták ide a kiskönyveinket meg az oltási kiskönyvemet mert még nem elemezték ki a tüdőszűrőnket mondták majd postázzák. Meg is jött ma a levél ami egy oldalán felszakított boríték volt benne egy üres A4es lap amibe látszik, hogy bele volt csomagolva a kiskönyvünk. A helyi postán a sérült borítékról nem készült jegyzőkönyv, csak egy picit volt kiszakadva azt mondta a kézbesítő. A borítékon látszik, hogy az egész oldala fel van szabályosan vágva. Hibáztak a helyi postán, jól érzem? Mi a panaszbejelentés menete, kérhetek-e kártérítést?
2023. febr. 16. 14:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Inkább azért is bosszant az eset mert már nem az első de eddig tűrtem. Ezt viszont nem akarom annyiban hagyni. A levél oldalának 80% fel van szakítva. Van erre náluk szabály, hogy kellett volna jegyzőkönyvezniük?
2023. febr. 16. 14:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ha panasszal élsz, jegyzőkönyvezni kellett volna.

Hívd fel az Ügyfélszolgálatot a részletekért.

2023. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sopronban, aki ilyet csinálna, repül!

DE a soproni postások nem csinálnak ilyet, akiket ismerek, azok főleg nem.

2023. ápr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!