Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha webáruházban (Ebay, Aliexpr...

Ha webáruházban (Ebay, Aliexpress stb) vásárolok valamit előre kifizetve, és szállítási címként egy magyarországi postahivatalt címét adom meg "POSTE RESTANTE" jelzéssel, akkor elvileg az adott postahivatalban át tudom majd venni a küldeményt?

Figyelt kérdés
Többször előfordult, hogy a futár rosszkor jött a munkahelyemre, vagy otthonra, nem voltam ott éppen, és csomagpontra se lehetett kérni a küldeményt... Kérem, olyan válaszoljon, aki járatos postai szolgáltatások terén.

2023. jan. 7. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem talál otthon a postás eleve 1-2kézbesítési kísérlet után leteszi a helyi főpostára(vagy meg sem próbálja házhoz vinni)-úgyhogy mindenképpen oda kerül bármit is adtál meg.
2023. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Postán maradóra lehet küldeményt rendelni. A feltétel az hogy az adott webáruház a postával szállít, illetve a rendelési felületen van-e ilyen opvió.
2023. jan. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kicsit pontatlanul fogalmaztam, nem postai futárra gondoltam, hanem csomagküldő szolgálat futárára, ők is az illetékes postahivatalba adják le a sikertelenül kézbesített csomagokat?
2023. jan. 8. 09:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem,más csomagküldők,futárcégek nem használják a postai infrastruktúrát.

Ha nem tudják semmikép kézbesíteni a csomagot visszaviszik,értesítenek valahogy,újra meg kell rendelni a kézbesítést(lehet hogy pénzért) vagy be kell menni a telephelyükre a csomagért,cégtől függ.

2023. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az kimaradt hogy pl.a GLS-nek vannak kihelyezett pontjai üzletekben,boltokban ahová a környék csomagjait leteszik ha a tulaj a lakcímén nem tudja megoldani az átvételt.Lehet hogy a többinek is van ilyen lehetőség.
2023. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
....
2023. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!