Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sírkő vésés kb. milyen árban van?

Sírkő vésés kb. milyen árban van?

Figyelt kérdés
Ma voltam kint nagyapám sírjánál és láttam, hogy drága jó apám azóta sem intézte. A sírkő már jóval a halála előtt meg lett csináltatva, csak a végéről a két szám hiányzik. Próbáltam ott keresni valakit, de nem volt senki. Nem tudom mi lehet, gránit talán? Nagyságrendileg mennyibe kerül, illetve kit kell keresnem? Ott a temetőben érdeklődjek, vagy ezt a temetkezési vállalat intézi? Szerencsére még nem volt részem hasonlóban, szóval nem tudom mi a menete.
2023. febr. 27. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mérettől, kőtől, stb függ az ár, 1000 - 10000 forint / betű.

Sírkövest keress. Sokszor a temetőben van kitéve hirdezésük, vagy google.

2023. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A sírkő vésése ára nagymértékben függ az elvégzendő munka mennyiségétől, a kiválasztott anyagtól, a szöveg hosszától és az egyéb díszítésektől. Általában a sírkő vésés ára néhány tízezer forinttól akár több százezer forintig terjedhet.


Egy egyszerű felirat, például név és dátum, vésése általában olcsóbb, mint egy hosszabb szöveg vagy részletes díszítések vésése. A választott anyag is befolyásolja az árat, mivel a keményebb anyagok (például a gránit) nehezebben dolgozhatók és nagyobb munkaigényűek, mint a lágyabb anyagok.


A pontos árakról érdemes árajánlatot kérni a sírkőkészítő cégektől, akik általában egyedi ajánlatokat adnak a vevőknek a szöveg hossza, a kiválasztott anyag és a kívánt díszítések alapján. Általánosságban elmondható, hogy a sírkő vésése általában a sírkő árának 10-30%-át teszi ki.

2023. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!