Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi jut eszetekbe erről:...

Mi jut eszetekbe erről: "Jó,de....." ?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi értelme van ennek a kifejezésnek, miért használják az emberek akár párkapcsolatban, házasságban, munkahelyen vagy baráti kapcsolatokban. Mit akarnak kifejezni vele, miért van minden egyes dolog mögött mindig egy, "jó, de..."?

Ennyire nem éri be soha senki semmivel?


Mi lehet ennek a magyarázata...



2023. febr. 28. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Az, hogy nem jó.


Ha szeretlek, de...

Akkor nem szeretlek.



Ha elfogadom a véleményed, de...

Akkor nem fogadom el a véleményed.

2023. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem egy érvre reagál. Elismeri az érvet, de felhoz egy ellenpéldát, amivel foglalkozni kell.


#1 ez butaság,

El lehet fogadni más véleményét úgy, hogy nem értesz vele egyet. "Elfogadom a véleményed, de nem értek egyet".

"Szivem, szeretlek, de ma akkor is te következel a mosogatással."

2023. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó, de... általában akkor tapasztaltam mikor valakinek valamit nem tettem meg, általában párkapcsolatban, aztán mikor szóvá lett téve és meg lett csinálva, jött a fekete leves. Az ember azt gondolta megcsinálom, jön a dicséret, az öröm, a vidámság helyette mi lett, egy "Jó,de...."


Szóval aki szerintem örök elégedetlen annak mindegy mit teszel, csinálsz mivel sosem lesz elég, mindig lesz egy "jó,de..."

2023. febr. 28. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, de miért kell mindig szólni, hogy mosogasd el a tányérod evés után?
2023. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem a tányér a lényeg.... az csak egy klasszikus példa volt... azt vettem észre, hogy a Jó, de embereknek sosincs elég, sosem lesz semmi elég jó, mert mindig ott van ez a Jó, de....


Lehetett volna az is, sosem utaztál sehova, eljutsz Görögbe, jó, de legközelebb inkább Madagaszkár legyen, ha ott vagy jó, de.... szóval mindig van egy jó de....


De lehet én látom rosszul a dolgokat az életben....

2023. febr. 28. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!