Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért készítettek külön 78,...

Miért készítettek külön 78, 33, és 45ös fordulatszámú lemezeket?

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Mas-mas minoseget es lejatszasi idot produkal egy 33-as es 45-os lemez.
2023. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 78-as még a kezdetek voltak. Már nem emlékszem, mi is volt az anyaga. Olyan húsz darab körül volt, amit megörököltem.

Még a gramafonjidejéből való.

Szerintem sűrűbb barázdákat nem lehetett vágni. Igen, ezek nem préselt lemezek voltak!

Elektromos alkatrész nem volt benne. A forgatását rugó végezte. Fel kellett húzni. A termetes tű belülről kifelé játdzotta le. Az erősítő egy hatalmas tölcsér volt.

A kezdetleges lemezjátszók ezt örökölték meg. És megjelent a kétoldalas lemez.

A mértetük ellenére is csak egy-egy szám volt egy oldalon, és a frekvenciatartomány is keskeny.

A mikrobarázdás lemezek megjelenése új anyag, új rögzítési (magnó) technológia és új sokszorosítási módszernek volt köszönhrtő. Ezeket már vágták.

2023. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Folyt: a nagylemezek történetét nem ismerem, pedig gyermekkoromban már nem volt ritkaság, de kezdetben másmilyenek voltak, mint amilyennek már ismerhettem.

A mikrobaráza több szám felvitelét tette lehetővé, és sztereóban. Ez utóbbi ritkaság volt még. Mivel sűrűbbek lehettek a mélyedések, kisebb fordulatszám is elég volt (32). A kislemezek átmérője kisebb volt, a sebesség 45 fordulat percenként. Bevallon, az eltérés okát nem tudom.

2023. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!