Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy nagykorú családtag...

Ha egy nagykorú családtag tartozást halmoz fel, a közeli rokonokon be lehet hajtani?

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy bevonva a jogügyletbe (pl. adóstársként vagy kezesként), akkor nem. Örökölni viszont lehet adósságot, ha addig más módon nem hajtják be.
2023. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
2-es: adóságot örökölni nem lehet, illetve csak a pozitív örökség mértékéig!
2023. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
#3 Dehogynem lehet adósságot is örökölni, csak lemondhatsz róla a hagyatéki tárgyaláson a következő örökös javára. Akár adósságról, akár vagyonról. Ha minden örökös lemond, akkor az államot illeti meg.
2023. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
CSAK adóságot nem lehet örökölni!
2023. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 nincs igazad. #4 írta jól.
2023. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok és igazam van, csak ezek szerint nem tudsz szöveget értelmezni.

Azt írtam, hogy CSAK adóságot nem lehet örökölni, söt egyáltalán adóságot CSAK a pozitív örökség mértékéig lehet, azaz olyan nincs, hogy a pozitív örökségnél több az az adóság, amit örököl valaki.

2023. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Örülök hogy ennyire értesz hozzá, én apám után bizony mínuszt örököltem volna, mert az ingatlan értéke jócskán alulmúlta a tartozás mennyiségét. Ezért az történt, amit a 4-es válaszomban leírtam: mindenki lemondott róla, így az ingatlan(+az ingatlan becsült értékét meghaladó mennyiségű adósság) az államra szállt. De ha nem mondok le, akkor enyém lenne az adóssággal együtt. Olyan pedig nincs, hogy válogatok az örökség elemei között. Mindent, vagy semmit.
2023. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!