Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti vennétek fel hitelt valamel...

Kacsa Tibor kérdése:

Ti vennétek fel hitelt valamely családtagotok számára?

Figyelt kérdés
Ha valamelyik rokonotok arra kérne, hogy vegyetek fel neki diákhitelt, amellett, hogy majd visszafizeti neked a kamatokkal együtt, akkor ti vennétek fel hitelt?

2018. jan. 31. 13:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék fel hitelt senki kedvéért, akár rokon, akár nem.
2018. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tennék ilyet.
2018. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem,soha.

Akinek nem ad hitelt a bank(már pedig gondolom nem kap hitelt, ha mással veteti fel),az nem ok nélkül megy. Miből fizeti vissza neked?Hogyan bízhatsz benne,hogy törleszteni fogja?

Rengeteg történetet olvasni itt is a családi kategóriákban,ahol évekkel később is a jóhiszemű családtag szív a hülye rokonok miatt.

Ne vegyél fel senkinek hitelt.

Ígérni persze megígérik,hogy visszafizetik,de a gyakorlatban meg ki tudja mi lesz.

Ha mégis erre vetemednél,akkor keress fel egy ügyvédet és legyen lepapírozva. Valamint az is legyen benne,hogy utalással törleszti neked,hogy nyoma legyen, ha nem fizetné akkor legyen rá bizonyíték.

De én tuti nem venném fel,soha.

2018. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Ezt így személytelenül nem lehet megválaszolni...

Bátyámnak vennék fel 10milliós hitelt is, nővéremnek 1milliót se... személyenként változik a válasz.

2018. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék fel semmilyen hitelt senki kedvéért sem. Egyszer már kénytelen voltam anyám adósságának egy jó részét kifizetni helyette. Többet ilyesmi nem lesz.
2018. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Soha senkinek, még saját magamnak sem, életmentő műtéthez sem.

(Extrém ritka körülmények között megértem, ha más teszi, de nem más embernek. Kivéve, ha OK neki, hogy nem kapja vissza vagy NAGYON bízik a másikban - s belefér, hogy ha nem tudja visszafizetni, mi tesszük. Az én családomban megbízhatósági probléma nincs, egyszerűen elv, plusz sose leszek olyan gazdag, hogy hitelre legyen pénzem.)

2018. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy vennék!!!!

Ha akar akkor vegyen fel személyi kölcsönt a banktól.

Könnyű más fszával verni a csalánt...

2018. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokmindentől függ.

Apósomnak pl. vettünk fel, de csak úgy, hogy kölcsönszerződést írtunk róla, ő pedig az a fajta ember, aki tartja is magát a szavához. Idén fog lejárni a hitele és soha nem csúszott a részletekkel egy napot sem.

A családjaink többi tagjának csak akkor, ha szó szerint élet-halál kérdése lenne és szintén csak szerződésesen...


Ha netán felveszed azt a diákhitelt, ne felejtsd el - szerződésben! - belefoglalni, hogy azonnal kezdi előtörleszteni, nehogy aztán úgy gondolja, hogy addig habzsi-dőzsi míg te suliba jársz :D Meg majd visszafizeti... majd... persze :D

2018. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Javítsatok ki ha tévedek, de a szabadfelhasználású diákhitellel nem lehet olyan nagy összegeket felvenni, nem?

Megkérném a családtagot,hogy próbálja megoldani a gondjait, vállaljon el plusz munkát, keressen lehetőségeket amivel ki tudja egészíteni a jövedelmét,adjon lejebb az igényeiből..

Hosszú távon ez fog működni, nem az, hogy minden hónapban hitellel jön ki.

Láttam már embereket teljesen eladósodva, hatalamas adóssággal. Én nem asszisztálnék ehhez és nem is szeretnék a károsultja lenni annak,ha nem fizet.

2018. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Még nem őrültem meg. Am te normális vagy kérdező?
2018. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!