Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 10 évet éltem külföldön és...

10 évet éltem külföldön és nem tudok jól magyarul fogalmazni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 évet éltem külföldön, oviba és általános iskola alsó tagozatba nem Magyarországon jártam. A mai napig érzem, hogy nem tudok mindenhol jól ragozni magyarul, furán fogalmazom meg a gondolataimat, néha az egymást követő szavak helyét sem találom el. Valahogy le tudtam érettségizni Magyarországon egy hármasra. Sokat olvasok, régen sok HírTv-t néztem, hogy az iskolába ne nevessenek ki annyira. Szerencsére a munkahelyemen elnézőek, mert sok a külföldi ügyfél és kolléga.

Sokszor én is érzem, hogy a mondat, amit mondtam, nem volt túl helyes, utólag jövök rá, hogy lehetett volna másképp is mondani, illetve sok nemzetközi szót használok pl "inzultus" "káosz" "firma" ami a másik nyelvben tök egyértelmü, de sok magyar csak pislog rám.


2023. márc. 8. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ismeretlennel beszélgetsz, próbáld minél hamarabb megemlíteni, hogy 10 évig külföldön éltél, akkor rögtön venni fogja a lapot és nem fog furán nézni rád.
2023. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De miért HírTVt néztél?
2023. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

A hírtv-t tényleg hanyagold, ott csak a kormánypropaganda megy. Abból inkább ne tanulj! :D

Az itt leírt szöveged alapján a gyakorin kérdezők felső néhány százalékába tartozol.

2023. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak egyetlen hibád volt: az "iskolába".

A gyik felső 5%-ához tartozol ezzel az eredménnyel.

2023. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
Valóban annyira nem is rossz ahogy írsz és szerintem is említsd meg, hogy nem beszélsz jól magyarul, mert külföldön éltél. Amúgy meg akármelyik tv-t nézheted, mert nyelvileg mindegyik megfelelő lesz némi magyar tanuláshoz, a magyar nyelv hallgatásához. Meg lehet, hogy élőben még érdekes is, ahogy beszélsz :P már hat tudják, hogy külföldön nevelkedtél. Ismertem egy lnegyel lányt ő meg tudott magyarul, de jópofa akcentusa volt. :)
2023. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sok konyvet, igy fejlodik a szokincsed is.

En csak 5 eve elek kulfoldon es felnottkent jottem ki de mivel kint csak angolul beszelunk otthon es a munkahelyen, en is erszevettem hogy neha furan fogalmazok, nehany szo nem jut eszembe magyarul es vannak dolgok amiket kint tanultam meg angolul es nem tudom a magyar megfelelojet, ha egyaltalan van. Vannak szavak amiket nem is forditanak le, pl influencer.

2023. márc. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!