Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy vagdosom magam?

Figyelt kérdés

2023. márc. 9. 06:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Mi az oka?
2023. márc. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pánikroham, önbizalomhiány, megfelelési kényszer, szorongás, trauma...
2023. márc. 9. 07:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Van, aki tud róla, és szoktál vele beszélgetni?

Szüleid tudják ezeket a lelki problémákat?

Milyennek tartod a szüleid? Szerinted lehet velük beszélni ilyen dolgokról? Volt már hasonló beszélgetésetek?

2023. márc. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok... A barátnőm csak ő tudja... De nem érdekli... A szüleim semmit sem tudnak a problémáimról, nem mutatom ki őket senkinek (még a legjobb barátnőmnek sem). A szüleim szeretnek, meg mindent megadnak nekem. Soha nem beszélgetnék, beszélgettem velük ilyen mély dolgokról mindig is ez volt a gyengepontom... Szerintem meghallgatnának engem, de én soha nem beszélgetnék velük.
2023. márc. 9. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Iskolában esetleg van olyan felnőtt, jó tanár, ofő, iskolapszichológus, aki meghallgatna, akinek el tudnád mondani? Esetleg nagymama, nagynéni, valaki akiben megbízol?
2023. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, suliban eltudnám mondani az osztályfőnöknek, kedvenc tanáromnak, aki kedvel engem. De sajnos nem merem elmondani... Alapból egy félénk lány vagyok. Pszichológushoz azóta már járok, viszont evvel a témával kapcsolatban (önbántalmazás) nem igazán beszélek sokat. A pszichológus nem annyira segített nekem, inkább csak a feszültséget beszéltem ki magamból... Miután hazamentem ugyan olyan szarul éreztem magam.
2023. márc. 9. 18:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy mit tegyek... Kétségbe vagyok esve, és nem tudom mitévő legyek. Segítségért kiáltok legbelül, de nem merek segítséget kérni. Tudom ha az emberek megtudnák, hogy bántom magam, fájdalmat, csalódást okoznék nekik, ezért is nem merem elmondani nekik.
2023. márc. 9. 18:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd el nekik, jön a jó idő, sokáig már nem lehetsz pulcsiban-legalabbis tesi órákon biztosan nem. Ha te nem mondod el, az osztalyfonokod fog szólni nekik mert így vagy úgy de valahogy kifog derülni, egyszer úgyis olyan szituacioba fogsz kerülni hogy muszáj levetkőzni, például ha védőnői vagy orvosi vizsgálat van. Rólam is így derült ki, hogy meglatta rajtam az orvos a hegeket, és egy szót nem kellett szólnom, egyből tudta miért kerültek azok oda. Azóta tud az igazgatónő is a dologról, beszélt is a szüleimmel erről és itthon is meg kellett mutatnom őket. Csak jobban jársz vele, ha tőled tudják meg, így erezteted velük hogy megbizol bennük, és esetleg segítséget is kapsz azáltal hogy pszichológushoz mentek. Majd mi is megyünk hamarosan, csak még nincs meg az időpont. Minden jót, kitartást!

17L

2023. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Neked is sok kitartást!
2023. márc. 9. 18:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm!<3
2023. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!