Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy vagdosom magam?

Figyelt kérdés

2023. márc. 9. 06:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a lányom csinálta (5-ös vagyok) nagyon fájdalmas és ijesztő szülőként ez. Még akkor is, ha olvasott is róla, képben van.. akkor is nagyon rossz érzés. Nem biztos hogy jól tudtam rá reagálni, de azért nagyon fontos ezt tudni, szülői szemszögből mondom, hogy a gyerekedet meg szeretnéd védeni a fájdalomtól, ez nagyon nehéz, azt mondanám, hogy ő sem tudott beszélni erről a pszichológusnak rendesen és nem is segített rajta sem. De szép lassan azt hiszem javult minden és már nincs ez a gond. Az is segíthet, ha te is olvasol róla, miért érzel így, mi a gond.. hogy javíthatsz rajta. Ha megnézel róla képeket, láthatod, hogy nagyon rossz, csúnya irányba mehet ez. Nem vagy egyedül hidd el, ez egy nehéz életkorszak. Próbáld megérteni magadban, belül, hogy mi fáj, mi előzi meg azt amikor csinálod, milyen érzések, gondolatok.

Egy sorozatban láttam a pszichológus egy tippjét, tegyél a csuklódra egy gumit, és amikor vagdosnád, bántanád magad, a gumival okozz fájdalmat (az ugye nem árt úgy ahogy a vágás) esetleg írj ilyenkor. Írd rajzold, ugráld ki magadból keress valami más formát amivel levezetheted az érzést.

2023. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon szépen köszönöm, a tanácsokat, visszaljezést! :)
2023. márc. 9. 19:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!