Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy helyezhető vissza a...

Hogy helyezhető vissza a kerékpáromra a 3-as fogaskeréksoros hajtókarom?

Figyelt kérdés
Le akartam cserélni, mert már kopottak a fogaskerekek, viszont megpróbáltam ugyan az a fogaskeréksor is visszatenni amit leszedtem, de még azt sem tudom... :D Egy sima négyszögletű tengely, amire ráhúzva a hajtókart, gumikalapáccsal kell visszakalapálni... elvileg... gyakorlatilag pedig pár szétvertem a biciklit, de egyáltalán nem akar rászorulni, kicsi kocogtatás után lejön... próbáltam mind a 4 verzióban ráilleszteni, de nem jó. Vettem még annó speciális szerszámot a fogaskeréksor leszedéséhez, az tökéletesen működik, esetleg a visszaszereléséhez is lenne valami hasonló speckó szerszám?

#szerelés #hajtókar #kerékpárszerelés #visszaszerelés #hármas fogaskerék sor #speciális szerszám
2023. márc. 10. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A negyszogtengelyes hajtomuhoz tartozik 2 rogzitocsavar is, amit a tengely vegebe kell behajtani, vagy rahajtani a csonkra. Magatol nem szorul ra, a csavar tartja a helyen.
2023. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen megvan a 2 rögzítőcsavar is. Csak mielőtt behajtanám öket, egy kicsit beljebb kéne verni a tengelyen a hajtókart, nem? Mert jelen esetben, ahogy legalábbis én látom, de lehet rosszul gondolom, a csavar belekap, de ha nagyon ráhúzom, el fogja nyalni a menetet. Vagy ez a két kis csavar lenne az ami összehúzza a hajtókart a tengellyel?
2023. márc. 10. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:
A hajtokarnak siman ra kellene csuszni a tengelyre, minimum feleig-haromnegyedeig, utana tudod a csavarral rahuzni. Ha nem teszi, ki- es le kell pucolni a koszt, rozsdat.
2023. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 80%-áig rácsúszik bármiféle ütögetés nélkül. Ütögetés hatására pedig talán egy minimált még,de szinte semmit, tehát összesen 80-82%-ig tudom rácsúsztatni. Na most ha jól rémlik mikor én leszereltem ez a szám 100% volt, tehát tökéletesen rajta volt a tengelyen. Ezért is akartam beljebb verni, vagy beljebb juttatni valahogy. Tehát rámenni rámegy, de rászorulni/visszaszorulni úgy tűnik nem akar. Vagy elég ha így teszem vissza azt a csavart? Nem tudom mennyire tudja ott tartani a hajtókart. Nem lenne jó, ha menet közben leesne a hajtás a bicikliről. :D
2023. márc. 10. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!