Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem emlékszem nagyjából...

Miért nem emlékszem nagyjából semmire az elmúlt három évemből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy miért nem emlékszem az elmúlt nagyjából három évemre?

Apukám három éve halt meg, nagyon nagy trauma volt számomra nyilván, sokáig depressziós voltam, de pszichiáter kezel, sokkal jobb a helyzet most már.

Ez az emlékezet kiesés a trauma miatt lehet? Nagyon zavar, ha megkérdezné valaki, hogy 2020-ban mit csináltam, pár lényeges dolgon kívül nem nagyon tudnék mást mondani, nagyjából ugyan ez az utána következő két évben, idén szeptembertől sincs meg igazán semmi, csak a lényeges dolgok, valamit a rossz emlékeket teljesen kitörli az agyam, csak a nagyon rosszak maradnak meg.

Bipoláris zavarral vagyok diagnosztizálva, nem tudom ennek mennyi köze lehet hozzá.

Valami terápiával esetleg lehet szerintetek ezen segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm<3


2023. márc. 13. 21:42
 1/1 anonim válasza:

igen a trauma miatt. az agy a felesleges vagy a túl károsító információkat törli vagy elrejti.

tudat alatt benned maradhat, vagy az agyad, tudat alattid próbál gyógyítani. tudatosan zavar téged. de ne erőltesd. hagyd hogy a tudat alattid és az agyad gyógyítson.

senkinek semmi köze hozzá h mit csináltál. senkinek semmi köze hozzá h nem emlékszel.

hagyd h gyógyítson a tudatalattid és az agyad. lazíts, gyógyulj.


azért vagy bipolárisként diagnosztizálva, mert a tudatod és a tudat alattid nincs összhangban. azaz emlékezni akarsz olyasmikre, amiket az agyad és a tudatalattid károsnak vél.

fogadd el h nem emlékszel és élj tovább. a lelked is biztos gyógyulni akar. nincs szükség a rossz emlékekre.

2023. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!