Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Helyrajzi szám kereső! Hol...

Helyrajzi szám kereső! Hol találok, ami működik is?

Figyelt kérdés
2023. márc. 14. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A tulajdoni lap lekérésénél van egy cím alapú kereső is. Ha megvan a pontos cím, kiírja találatként a helyrajzi számot.

[link]


A másik lehetőség térképről megnézni, az önkormányzatok által közzétett településrendezési terveken fel vannak tüntetve.

2023. márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1: akkor neked is újat mutatok

A kérdező az e-közmű térképet keresi: [link]

Ügyfélkapuval be tudsz lépni, lehet településre, konkrét címre és helyrajzi számra is keresni.

Bal oldali sávban az "Alaptérképek" részen tudod kiválasztani, hogy pl. műholdképet (Ortofotó) akarsz-e nézni, és megjelenjenek-e a helyrajzi számok a térképen.

2023. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

(Megörültem a 2-es válasznak /2023. márc. 14. 11:55/, mert a MePAR volt az egyetlen, ahol helyrajzi számok alapján is lehetett keresni, de elköltöztették, és csak blokkot lehet keresni. Bár, már évek óta a MePAR sem a helyrajzi számot mutatta, hanem a blokkot, amiben a keresett helyrajzi szám is volt, valahol.


Az e-közművel mindjárt meg is kerestettem a lakóházas telkünk helyrajzi száma alapján a helyet; 9 telekkel arrébb mutatja, ráadásul ott sem a telket, hanem a telek mögött húzódó erdősávban valamit.

Aztán megkerestettem a régebben zártkertnek nevezett külterületi telkünk helyrajzi számát: jócskán messze levő helyet mutat, nem is azon a környéken van.

Biztosan jók a helyrajzi számok.


Aztán próbáltam lakcímre keresni. Házszámot nem is enged beírni, ahogy elkezdem az utcanevet írni, hiába van beírva a településnév, elé tett irányítószámmal további 3 településen is kínálja az utcanevet, mind más megyében van, mint a mi településünk, ráadásul kettő nagyon messze, az ország másik felén. A településünk irányítószámához tartozót választottam, és ennyi. Bármit, akárcsak szóközt írok utána, hogy házszámot is megadjak, azonnal felkiáltójelet mutat, és szövegesen azt írja, hogy Nincs találat! A több mint 1 km hosszú utcából egy kb. 60 méteres szakaszt mutat. Ha lekicsinyítem, akkor látom a teljes utcát is, meg sok minden mást. Mivel nem ír utcaneveket, ha nem tudnám melyik az, akkor csak lesnék.)

2023. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. márc. 15. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:

#3: a valóságot a térkép tartalmazza, szóval ha nem oda hozza a helyrajziszámot, ahová gondolod, az kicsit gáz, mert az azt jelentené, hogy jogot formálhatsz arra a területre, ami a térképen szerepel, és nem a tiéd, de ugyanígy más is a tiédre, ha más hrsz meg a te telkeden van, mert így van nyilvántartva a földhivatalban.

Javaslom keresd fel őket, és kérd a telekhatárok rendezését.

2023. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

↑5

Miért kérném a telekhatárok rendezését? Arról sem kell tudnom, hogy létezik ez az e-közmű micsoda. Megörültem, hogy javasoltad, kipróbáltam; nem jó.

A Földhivatalnál nemrég végzett térképbetekintés alapján minden a helyén van. Előtte, évtizedeken át a MePAR jó helyen mutatott mindent. És nem volt azóta földcsuszamlás.

E-közmű térkép mióta jogalap a tulajdonosi jogformálásra adott területen? Arra a Földhivatali nyilvántartás van. Az meg, jó.

Akkor lennék kénytelen foglalkozni az e-közművel, ha építési ügyem lenne. De nincs; eszerint, szerencsémre. Bár, nem tudom, hogyan kezelnék azt, hogy a címet (utca, házszám) és a cím helyrajzi számát jókora eltéréssel mutatja térképük.

2023. márc. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a földhivatalnál jól van bejegyezve, akkor viszont meglepő, hogy az e-közműben meg nem jó, mert ugyanabból dolgozik (lényeges, hogy műholdképnél a 2019-2021 Ortofotóval kell összevetni), és nekem se volt még sosem problémám, pedig elég sokat használom. Mindenesetre ha felfedeztél egy hibát az alkalmazásban, én kérném a javítását az ekozmuhelpdesk@e-epites.hu email címen, mert akkor így máshol is előfordulhat.
2023. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
"7" Neked is köszönöm!
2023. márc. 18. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!